В Україні закінчуються ліки для дітей із первинним імунодефіцитом, потрібне термінове рішення – “Пацієнти України”

Дата: 31 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Препарату “Анакінра”, закупленого для лікування дітей із рідкісними формами імунодефіцитів за кошти держбюджету, вистачить лише до липня 2019 року.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомила виконавчий директор благодійного фонду (БФ) “Пацієнти України” Інна Іваненко, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Із вересня 2018 року триває досудове розслідування за підозрою в шахрайстві під час закупівлі препарату. Але гроші використовувалися за призначенням, на них закуплено препарат, яким наразі лікуються діти. Друга закупівля мала відбутися наприкінці минулого року, але через відкрите кримінальне провадження жоден чиновник Міністерства охорони здоров’я не ставить підпис під дозволом на ввезення цих ліків. Наявного препарату вистачить до липня”, – сказала вона.

За її словами, компанія-виробник препарату “Анакінра” не зацікавлена реєструвати його в нашій країні, тому що кількість пацієнтів, які його потребують, тут не дуже велика. Проте препарат перебуває в Україні на законних підставах, оскільки він зареєстрований та успішно використовується в США, Канаді та країнах-членах ЄС.

“Препарат закупили на підставі Закону “Про лікарські засоби”, а конкретно – поправок, які дозволяють закуповувати незареєстровані ліки для орфанних захворювань”, – наголосила виконавчий директор фонду.

За інформацією “Інтерфаксу”, в листопаді 2018 року слідче управління ГУ Нацполіції Києва відкрило кримінальне провадження за фактом постачання зазначеного препарату. МОЗ надало правоохоронцям доступ до всіх документів, необхідних для здійснення досудового розслідування.

Як повідомляє 5-й канал, у межах досудового слідства вже вилучили документи на “Анакінру” в МОЗ, логістичному підприємстві “Укравакцина” і навіть у медзакладах, де зберігається препарат. Лікар-імунолог, який замовляв лікарський засіб, каже, що ці ліки – єдиний шанс дітей на нормальне життя. Їх закупили на дев’ять місяців, і нинішня ситуація ставить під загрозу завезення наступної партії препарату. 

Нагадаємо, 16 червня 2016 року президент України підписав закон №1350 (відомий як законопроект №4484), спрямований на спрощення реєстрації іноземних ліків в Україні.

У фонді “Пацієнти України”, який лобіював цей законопроект, зазначили, що з дією закону лікарські засоби з країн із суворими регуляторними нормами реєструватимуть в Україні за 17 днів. Зокрема, Україна реєструватиме за спрощеною процедурою ліки зі США, Канади, Австралії, Швейцарії, Японії та країн ЄС (з централізованою процедурою реєстрації медпрепаратів).

“Завдяки тому, що президент сьогодні підписав цей важливий закон, пацієнти зможуть отримувати потрібні ліки в Україні, а не возити їх контрабандою або, переплачуючи в рази, діставати на чорному ринку”, – зазначила тоді Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ “Пацієнти України”.

За статистикою БФ, в Україні третина сімей, де є важкохворий пацієнт, живе за межею бідності через високу вартість лікування.  В Україні зареєстровано 9,9 тисячі найменувань лікарських засобів, тоді як у Франції – майже 16 тисяч.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter