Уряд Гройсмана невиправдано зволікає з розглядом законопроекту про воєнні злочини – правозахисники

Дата: 29 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

У річницю Іловайської трагедії, уранці 29 серпня, правозахисники та постраждалі внаслідок збройного конфлікту в Україні пікетували Кабінет Міністрів. Вони вимагали, аби уряд розглянув законопроект про справедливе покарання воєнних злочинів. 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини

Правозахисники нарікають, що уряд так і не вніс до парламенту законопроект “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо забезпечення його гармонізації з положеннями міжнародного права”. Цей документ розробили правозахисники спільно з Міністерством юстиції України на вимогу Нацстратегії з прав людини

Правозахисниця Олександра Матвійчук

“Близько року в уряді знаходиться законопроект про воєнних злочинців, що вносить зміни до Кримінального кодексу, які надають національним органам слідства та судам можливість переслідувати воєнних злочинців. У це складно повірити, але на п’ятому році війни у Кримінальному кодексі немає навіть терміна “злочин проти людяності”, який стався з активістами Євромайдану. Замість того правоохоронці кваліфікують події на Майдані як тероризм”, – говорить голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук

Правозахисниця вказує, що цей законопроект унеможливить амністію для воєнних злочинців, яку пропонують Мінські домовленості. 

“Відбувається політична боротьба, як інтерпретувати цю амністію. Якщо ми будемо кваліфікувати події в Україні як воєнні злочини, то їх не можна амністувати, бо це імператив міжнародного права. Воєнні злочинці не можуть бути амністовані”, – додає вона.  

Разом з тим правозахисники вказують, що неправильна кваліфікація злочинів не відображає природи подій на сході України та в окупованому Криму.   

За словами Олени Рибак, дружини закатовано до смерті Володимира Рибака, зміни до Кримінального кодексу важливі для того, щоб продовжити термін дії міжнародних злочинів. Вона нагадує, що звичайні злочини в мирний час мають термін давності, а міжнародні злочини – злочини проти людяності, воєнні злочини та геноцид – не мають терміну давності. 

Олена Рибак вважає безглуздим, що Україна, мріючи про ЄС, “не імплементує норми міжнародного гуманітарного права і не карає тих, хто зруйнував наше життя”.

“Я не хочу, щоб катування наді мною розглядались в Україні як звичайний кримінальний злочин. Я хочу, аби те, що відбувалось у ті дні розглядалось як злочин проти людяності”, – заявила під час акції Ірина Довгань, яку в Донецьку бойовики обмотали українським прапором, прив’язали до стовпа і дали в руки табличку з написом “Вона вбиває наших дітей”.

Ігор Котелянець вказує, що українці продовжують їхати до окупованого Криму та Росії, а отже, російській владі ніщо не заважає “зліпити” з них “терористів” для внутрішньої пропаганди. Він переконаний, такий законопроект стримував би її від міжнародних злочинів стосовно українців. 

Ніхто з Кабміну до протестувальників не вийшов. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter