Верховний суд Криму залишив активіста Балуха під арештом

Верховний суд Криму сьогодні залишив без задоволення скаргу на продовження запобіжного заходу українському активістові Володимиру Балуху, якого окупаційна влада звинувачує в зберіганні боєприпасів за його активну проукраїнську політичну позицію.

Володимир Балух

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, скаргу подавав адвокат українця Дмитро Дінзе.

У суді адвокати навели десять причин, за якими подальше утримання Балуха під вартою неприпустиме.

Серед них, зокрема, відсутність аргументів у сторони звинувачення щодо підстав тримання під вартою, близьке завершення термінів арешту для справ середньої тяжкості, очевидна зацікавленість судді першої інстанції в результаті справи, яка виразилася в самовільному винесенні рішення про продовження запобіжного заходу, а також фактично підтверджені дані про наявність у Балуха стійких соціальних зв'язків у Криму.

Сам підсудний Балух вкотре звернув увагу на очевидність політичного замовлення щодо його справи і надуманість припущень про свою соціальну нестійкість.

Під час засідання Володимир Балух знаходився в клітці, що суперечить європейській практиці судочинства.

Представник звинувачення, незважаючи на аргументи захисту про відсутність доказів, озвучив стандартне формулювання про те, що нових обставин для перегляду запобіжного заходу не з'явилося. Ніяких доказів, що підкріплюють цю заяву, прокурор не привів.

Заслухавши сторони, суддя Костянтин Караваєв дійшов висновку, що Балух повинен залишитися під арештом.

Як відомо, 8 грудня 2016 року ФСБ провела обшуки в будинках Балуха і його матері в селі Серебрянка Роздольненського району Криму, після чого його затримали. Силовики заявили, що знайшли на горищі його будинку патрони і динаміт.

12 грудня Роздольненський райсуд постановив заарештувати Балуха на місяць. Суд залишив без уваги той факт, що процесуальні документи були із суттєвими порушеннями.

2 березня стало відомо, що суд продовжив арешт Балуху до 4 червня 2017 року.

Переслідування Балуха триває ще з весни 2015 року, про суд над ним ЗМІ повідомляли також на початку 2016 року.

У грудні 2013 року, з початком Майдану, Володимир вивісив на даху свого будинку український прапор, який залишався там і після окупації Криму Росією. Він відкрито заявляв, що не визнає анексію.

При цьому він переглянув і змінив термін утримання під вартою з 4 вересня до 21 серпня, що вже було зроблено раніше, при розгляді апеляції другого адвоката підсудного. В усьому іншому скарга залишена без задоволення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Володимир Балух
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини