Вибачення та службова перевірка: Як силовики та посадовці відреагували на роздягання жінок у суді

Дата: 26 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Київська поліція розпочала службову перевірку щодо посиленого огляду жінок в Оболонському районному суді, де 21 лютого проходив процес про держзраду колишнього президента України Віктора Януковича.

Про це з посиланням на речницю головного управління Національної поліції України в Києві Оксану Блищик повідомляє УНН.

Блищик також розповіла, що до Нацполіції надійшло звернення від журналістки про перешкоджання її діяльності та перевищення повноважень поліцейських.

“Цей матеріал перенаправляється до прокуратури, щоб вони прийняли рішення стосовно заяви”, − пояснила представниця столичної поліції.

В Управлінні державної охорони України, співробітники якого працювали 21 лютого в Оболонському суді, засудили дії окремих правоохоронців та вибачилися “за їх обурливу поведінку”.

“Управління державної охорони України не надавало окремих вказівок правоохоронним органам щодо особливої перевірки жінок або представниць медіа під час охоронних заходів у Оболонському районному суді, а також не здійснювало таких перевірок самостійно”, − зазначається в заяві, опублікованій на сайті УДО.

Вибачення в журналістів попросив і спікер президента України Петра Порошенка Святослав Цеголко.

“Президент вважає дії силовиків в Оболонському суді Києва неприпустимими”, − написав він у Facebook і додав, що очікує на результати службового розслідування.

В офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини дії правоохоронців в Оболонському суді розцінили як дискримінацію жінок за ознакою статі та приниження їхньої гідності.

“З огляду на це, було направлено звернення до Головного управління Національної поліції у м. Києві та Оболонського управління поліції Національної поліції у м. Києві щодо проведення службового розслідування за фактом вчинення співробітниками поліції дій, які принижують гідність жінок та є дискримінаційними за ознакою статі”, − зазначили в омбудсмана.

Уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко у Facebook заявила, що дії поліції виходять за рамки закону України “Про Національну поліцію” та, зокрема, можуть розглядатися як вияв сексуального насильства щодо жінок.

“І не потрібно думати, що сексуальне насильство можливо лише по відношенню до особи протилежної статі”, − зауважила вона.

На думку Левченко, в програмі підготовки поліцейських питанням ґендерної рівності та прав людини треба приділяти більш серйозну увагу.

“Права жінок − не квіточка на віконці, а ґендерні компоненти програм і проектів не можуть маргіналізуватися і далі”, − підкреслила вона.

Нагадаємо, 21 лютого в Оболонському райсуді, який слухає справу за звинуваченням у держзраді екс-президента Віктора Януковича, планувався допит президента Петра Порошенка. Голова держави до суду не приїхав і давав показання по відеозв’язку, проте правоохоронці вирішили посилити заходи безпеки.

Зокрема вони зобов’язували жінок, що приходили на 5 поверх, де розглядали вказану справу, пройти зі співробітницями поліції в окрему кімнату та продемонструвати відсутність написів на тілі.

У київській поліції повідомили, що при перевірці поліцейські зупинили активістку руху Femen та запросили її для встановлення особи та профілактичної бесіди. Додаткові заходи безпеки в поліції пояснили статусом свідка Петра Порошенка.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter