“Виглядає здоровим”: у Росії розповіли про стан Сенцова

На думку уповноваженого з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолія Сака, український режисер Олег Сенцов, який тримає голодування в російській колонії вже 116 днів, виглядає здоровим для людини, яка не їла так довго.

Про це повідомляє російський Інтерфакс.

Чиновник відвідав Сенцова нещодавно.

"Він адекватний, спокійний загалом. У добровільному порядку йому надається медикаментозна допомога. Коли я прийшов до нього, він якраз лежав на крапельниці. Сказав, що зустрічей із правозахисниками і представниками релігійних конфесій не потребує. Дослівно: "Бачити нікого не хочу. Мені цілком достатньо спілкування з моїм адвокатом і з вами", – зауважив Сак.

За словами уповноваженого, режисер не збирається закінчувати голодування і готовий іти до кінця.

Український режисер Олег Сенцов засуджений у Росії на 20 років за звинуваченням у підготуванні терактів в окупованому Криму. Свою провину він не визнає. 14 травня Сенцов оголосив голодування з вимогою випустити з російських в’язниць всіх українських політв’язнів. Він неодноразово заявляв, що буде тримати голодування "до кінця".

7 серпня адвокат Дмитро Дінзе після візиту до Сенцова повідомив, що стан українського режисера погіршується. За словами сестри Сенцова Наталі Каплан, "все не просто погано, все катастрофічно погано". Водночас український режисер повідомив, що не збирається припиняти голодування.

З вимогою до Росії негайно звільнити Сенцова останніми місяцями виступили понад 100 діячів світової культури, а також влада США і представники Євросоюзу.

Сьогодні петиція на сайті Білого дому із закликом врятувати Сенцова набрала необхідні сто тисяч підписів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Олег Сенцов голодування політв'язень
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини