Вихованців Мукачівського дитбудинку використовують як безкоштовну робочу силу

Дата: 07 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Адміністрація Мукачівського дитячого будинку-інтернату (Закарпатська область) використовує вихованців як безкоштовну робочу силу.

Це засвідчили монітори Національного превентивного механізму під час візиту без попередження, повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Моніторингова група відзначила, що в дитячому будинку, де проживає 91 вихованець, забезпечені добрі матеріально-технічні умови та харчування. Проте адміністрація залучає підопічних до важких безоплатних робіт на городі, сінокосі та у корівнику.

У медичних картках вихованців чітко вказано, скільки годин вони можуть працювати, однак фактично вони проводять на роботах значно більше часу. Деякі підопічні говорили про те, що вони працюють по 8-10 годин. Ті, хто доглядає за коровами, починають працювати о шостій годині ранку. Монітори побачили на полі одну людину з інвалідністю, якій взагалі протипоказані фізичні навантаження.

Крім вихованців, до роботи в полі залучений також молодший персонал будинку-інтернату.

Монітори з’ясували, що вихованців неправомірно використовують для роботи в інших місцях: частина з них регулярно виїжджає в села Мукачівського району, де збирає фрукти, саджає картоплю та виконує інші господарські роботи. Відповідна інформація із переліком видів робіт, населених пунктів та кількістю задіяних підопічних і персоналу зафіксована у журналах молодшого медичного персоналу.

“Після інтерв’ювання та особистої розмови з вихованцями, можу стверджувати, що у закладі існує нездоровий морально-психологічний клімат, підопічні перелякані і бояться розмовляти, оскільки можуть бути покарані”, – зауважив регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини у Закарпатській області Олег Григор’єв.

В інтернаті немає конкретних реабілітаційних програм для вихованців, трудова реабілітація підопічних зведена до їх роботи у підсобному господарстві.

У будівлі на території підсобного господарства постійно проживають четверо чоловіків-вихованців закладу. При чому двоє з них залишаються в закладі значно довше за визначений законом час (гранична межа 35 років). Деякі люди залишаються підопічними дитячого будинку-інтернату, хоча їм вже давно виповнилося 35 років.

Моніторингова група також виявила, що вихованці фактично не мають можливості користуватися власними пенсійними коштами. Гроші вони здебільшого отримують разово у невеликому обсязі до свого дня народження (50-100 грн на рік). Натомість у низці заяв на отримання коштів йдеться, зокрема, про прохання виділити кошти на ремонт спалень, ліки, постіль. Тобто пенсії вихованців використовують на потреби закладу.

Під час візиту монітори НПМ зафіксували й багато інших порушень: деякі туалети зачинені у денний час, немає доступу до питної води на поверсі, де розташовані спальні, туалетного паперу фактично немає (видається один рулон на всю групу на місяць). Монітори виявили, що на складі вдвічі менше туалетного паперу, ніж зазначено у бухгалтерських деклараціях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter