Викрадених у Казахстані правозахисників знайшли

Влада Казахстану депортувала з країни двох українських правозахисників – Людмилу Волошину та Валерія Явтушенка, яких напередодні в Астані затримали силовики.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила правозахисниця, волонтерка Італійської федерації з прав людини Наталя Панченко.

Людмила Волошина вийшла на зв’язок і розказала, що їх з Валерієм Явтушенком депортують з Казахстану за частиною 5 статті 517 кодексу про адміністративні правопорушення.

"Вони знаходяться на борту літака рейсу КС405 до Києва. Рішення суду вже оскаржують адвокати правозахисників", – написала Панченко.

Сама Волошина підтвердила цю інформацію та додала, що їй заборонили в’їзд до Казахстану на п'ять років.

"Казахстане, до зустрічі!.. Швидкої... П'ять років – то ви загнули", – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

У коментарі журналістам "Громадського" медіаекспертка з безпеки журналістів Інституту масової інформації Ірина Земляна повідомила деякі деталі депортації: 

"Уночі без свідків і допусків адвокатів провели суди. І зараз вони летять до Києва в літаку. Телефони видали безпосередньо при посадці. Депортація".

Згодом Панченко розповіла, що у постановах суду у справі Волошиної та Явтушенка вказується, що спостерігачі нібито не надали документи про здійснення ними місії Federazione Italiana Diritti Umani, а в системі міграційної служби "Беркут" мета прибуття вказана як "приватна". При цьому дані до системи вносять прикордонники, а особа, яка перетинає кордон, заповнює лише міграційну картку.

"У Явтушенка  цю карту забрали ще в суді і більше не повернули, Людмилі ж вдалося зробити фото своєї карти, де видно, що в день в’їзду до Казахстану вона чітко вказала свою ціль перебування – "моніторингова місія FIDU", – розповіла вона.

Нагадаємо, що вчора в столиці Казахстану Астані невідомі чоловіки, які назвалися працівниками міграційної служби, викрали українську правозахисницю Людмилу Волошину. Жінку забрали з її номеру в готелі "Комфорт" та відвезли в невідомому напрямку. Згодом стало відомо, що в місті зникло ще двоє людей, які приїхали як спостерігачі в складі Італійської федерації з прав людини, – Валерій Явтушенко та адвокат Толеген Шаіков. Їх затримали дорогою до українського консульства.  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Казахстан
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини