Вища рада юстиції не хоче вислухати суддів, що свідчать про тиск

Дата: 04 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Вища рада юстиції (ВРЮ) не хоче визначати причини масового порушення суддями присяги під час Євромайдану.

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив активіст Автомайдану, адвокат Роман Маселко.

“На вчорашньому засіданні я закликав ВРЮ нарешті дати відповідь на питання – чому судді так масово порушували присягу, чому відкидали всі клопотання, чому закривали очі на докази невинності і фальсифікації? Тільки давши відповідь на це питання, можна встановити, що сталося і чому правосуддя дало такий тотальний збій, і в чому саме полягало порушення присяги”, – написав він.

За словами Романа Маселка, для адвокатів Майдану очевидно, що судді діяли відповідно до чіткого наказу.

“І цьому є докази. Зокрема, по Шевченківському суду – свідчення судді Ірини Макаренко про те, що колишня голова цього суду Олена Мєлєшак пояснювала суддям необхідність застосування до автомайданівців виключно максимального покарання у вигляді позбавлення прав”, – наголосив адвокат.

Окрім того, Роман Маселко вказує на свідчення члена ВРЮ Ірини Мамонтової про аналогічні вказівки з боку Адміністрації президента.

“Тому я заявив клопотання у ВРЮ – використовувати свої права і опитати на засіданні ВРЮ суддів Мєлєшак, Макаренко, Мамонтову, а також зібрати іншу інформацію, яка може свідчити про причини прийняття таких рішень. Однак ВРЮ відмовила у задоволенні всіх моїх клопотань”, – написав Роман Маселко.

Адвокат підкреслює, що ВРЮ не готова формувати незалежний та високопрофесійний суддівський корпус, який здатен кваліфіковано, сумлінно та неупереджено здійснювати правосуддя на професійній основі, відповідно до ст. 1 закону “Про Вищу раду юстиції”.

“Складається враження, що завданням ВРЮ є кинути кістку суспільству у вигляді покарання десятка суддів (простих виконавців і жертв тиску), але приховати головних організаторів цих дій. А головне – зберегти status quo, при якому влада і надалі зможе безкарно впливати на суддів і отримувати потрібні їй рішення”, – вважає адвокат, додаючи, що занадто багато жертв понесено, аби зберігати status quo.

Нагадаємо, Центр інформації про права людини повідомляв, що нещодавно судді вперше почали говорити про випадки тиску разом із адвокатами та правозахисниками. Виявилося, що адміністрація екс-президента Віктора Януковича та керівництво судів намагалися впливати на суддів, щоб вони виносили найсуворіші рішення щодо автомайданівців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter