За два роки Нацполіція вела 30 справ по злочинах проти ЛГБТ, 11 – направлено до суду

Дата: 16 Червня 2017
A+ A- Підписатися
За останні два роки Нацполіція облікувала близько 30 проваджень щодо злочинів проти ЛГБТ, з них – 11 направлено до суду.
 
Олексій Крюков
Як повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини, про це начальник управління Головного слідчого управління Національної поліції України Олексій Крюков заявив сьогодні під час прес-конференції щодо нападів на представників ЛГБТ в Україні.
 
Він зазначив, що є зрушення в розслідуванні злочинів на ґрунті ненависті щодо ЛГБТ. У першу чергу, йдеться про злочини, які скоєні не за особистим мотивом, а містять мотив відносно саме ЛГБТ-спільноти. 
 
“За останні два роки нами обліковано близько 30 проваджень щодо злочинів проти ЛГБТ, з них 11 направлено до суду, 11 закрито. Я вас запевняю – усі такі провадження нами контролюються. І якщо є питання до недбалих слідчих, на жаль, і таке буває, ми притягуємо їх до відповідальності”, – прокоментував Олексій Крюков.
 
За його словами, слідчі у рамках підвищення кваліфікації також пройшли курс щодо фіксування та ведення злочинів на ґрунті ненависті.
 
“З приводу роботи наших слідчих – 8 тисяч працівників з переходом в поліцію пройшли підвищення кваліфікації і обов’язковим пунктом було вивчення злочинів на ґрунті ненависті. Тому всі слідчі принаймні знають, що це таке. Також ми ввели на рівні обласних слідчих апаратів працівників, які відповідають за цей напрямок роботи”, – наголосив Олексій Крюков. 
 
Також він зазначив, що актуальним лишається питання по роботі з потерпілими. Зокрема, нині в Україні введено в користування нові бланки, затверджені в Міністерстві юстиції, опитування потерпілих. У таких бланках в обов’язковому порядку фіксують, чи скоєно злочин, на думку потерпілого, з мотивів “порушення рівноправності громадян”.
 
“Я би просив поширювати цю інформацію, звертати увагу, якщо використовується бланк нестандартний, або застарілий”, – звернувся він до учасників прес-конференції.
 
Нагадаємо, напередодні проведення Маршу рівності у Києві правозахисники та правозахисниці звернули увагу на загрозливу ситуацію з активістами/активістками, які виступають на захист прав ЛГБТ-спільноти в Україні. Так, за три роки після Євромайдану зафіксована низка нападів на активістів та активісток і їхні офіси, погроз, побиттів.

У низці випадків, зафіксованих правозахисниками, поліція не стала порушувати кримінальне провадження або неправильно кваліфікувала напади (не вбачаючи в них гомофобний мотив), в інших випадках постраждалі самі не зверталися до правоохоронних органів через побоювання за власну безпеку або зневіру у правоохоронній системі.

За словами координатора проектів Freedom House в Україні, ЛГБТ-активіста Зоряна Кіся, стаття 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) не працює, адже напади на ЛГБТ кваліфікують як хуліганство і “спускають на гальмах“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter