В’язнів Кремля набагато більше ніж 70 – "Крим SOS"

Українських в’язнів, яких незаконно утримують у тюрмах Росії, насправді більше ніж 70 осіб.

Про це заявила координаторка громадської організації "Крим SOS" Таміла Ташева, повідомляє "5 канал".

"Ці 70 людей, про яких говорив Олег Сенцов, коли починав своє голодування, про яких здебільшого говорять громадські активісти, – це лише верхівка айсберга. Їх дійсно набагато більше", – заявила Ташева.

За її словами, є щонайменше 16 людей, яких викрали та які вважаються зниклими. "І ми не знаємо, де вони перебувають, можливо, вони мертві, а можливо, вони перебувають у місцях позбавлення волі на території Росії", – додала вона.

Наразі відомо, що в Росії та в окупованому Криму за політичними мотивами ув’язнено від 70 до 75 українців.

2 липня представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко назвала імена та прізвища 23 засуджених або заарештованих в Україні російських громадян, яких Україна готова обміняти на українських політв’язнів. Пізніше вона також заявила, що 25 липня Україна очікує від Росії офіційної відповіді на пропозицію обміняти 36 росіян на українських політв'язнів.

Нагадаємо, 12 липня Верховна Рада ухвалила Закон України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти", врахувавши ті правки, на яких наполягали представники громадських організацій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: політв'язні зниклі безвісті Росія Крим SOS Таміла Ташева Ірина Геращенко
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини