Влада не прийняла жодного рішення по житлу для ромів з Лощинівки – адвокат

Роми, які вимушено залишили Лощинівку Одеської області через погроми, досі шукають житло для своїх сімей, у той час як посадові особи не прийняли жодного рішення для вирішення цього питання.

Про це в ефірі “Громадського радіо” заявив юрист Одеського ромського правозахисного центру Володимир Боштан.

"Всі особи, які мають статус потерпілих, проходять у рамках кримінальної справи, звернулися до нас з проханням захистити їхні права, інтереси, особливо в житлових питаннях, які сьогодні існують. На сьогоднішній день не було прийнято жодного рішення щодо надання приміщень. Ромські сім’ї проживають у квартирах, приміщеннях, які вони змушені знімати. Дехто по сьогодні стикається з проблемами в пошуках житла. Ані Приморська районна державна адміністрація, ані сільська рада не прийняли жодного рішення щодо врегулювання даного питання. Байдужість посадових осіб, їх бездіяльність породжує порушення прав," — говорить Боштан.

Також в ефірі прокоментував хід слідства голова Коаліції ромських НУО Володимир Кондур.

"Тривають слідчі дії, відкрите кримінальне провадження щодо погромів. Сьогодні від ромських сімей були названі підозрювані особи. Ми сподіваємося на те, що слідство буде працювати з ними", — розповідає він.

Нагадаємо, наприкінці серпня стались погроми ромських будинків на Одещині. Тоді у вбивстві 8-річної дівчинки звинувачували чоловіка, який народився в Лощинівці. Розлючені мешканці села погромили переважно хати людей, які оселилися тут 3 роки тому. У результаті один дім був підпалений, в інших – пошкоджені меблі, вибиті шибки. Причиною погромів селяни називали те, що за вбивство дівчинки був заарештований чоловік ромської національності.

Ромські родини були змушені виїхати з Лощинівки.

Національна поліція обіцяла прозоро розслідувати інциденти, пов’язані з ромським погромом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини