Влада в Криму викорінює українську мову – правозахисниця

За написи "Крим – це Україна" людину можуть засудити як "екстреміста".

Заступник голови Кримської польової місії з прав людини Ольга Скрипник в ефірі "5 каналу" заявила, що хоча на півострові, згідно з місцевою Конституцією, трьома державними мовами визначені українська, російська, кримськотатарська, але реальна ситуація виглядає інакше.

"Наприклад, якщо говорити про українську, то учнів, які навчаються українською мовою, стало в 6 разів менше. Немає українських телеканалів. Те ж саме відбувається на прикладі телеканалу АТR", - сказала Скрипник.

Раніше в КПМ повідомляли, що після анексії Криму на півострові скоротилася кількість викладачів української мови, а з українських шкіл у Криму залишилася тільки одна школа в Ялті.

Також, за словами Ольги Скрипник, за написи "Крим – це Україна" кримська влада може засудити людину як "екстреміста".

"Суди у Криму застосовують російське законодавство про екстремізм не тільки до прапорів України, але і до написів "Крим – це Україна",  - каже Скрипник. 

Крім того, правозахисниця зазначила, що Росія дає приклад для світової спільноти порушення будь-яких домовленостей.

Нагадаємо, Кримська польова місія з прав людини у грудневому звіті зазначала, що кримська самооборона діє за підтримки кримської влади, є свідчення причетності представників цього збройного формування до перешкоджання діяльності журналістів, нападів на храми Української православної церкви Київського патріархату, обшуків в мечетях, медресе, будинках лідерів кримських татар, захоплень об'єктів приватної власності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: анексія окупація Кримська польова місія з прав людини Ольга Скрипник кримські татари
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини