З Криму почали виїжджати власники бізнесу – активіст

Дата: 28 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Кримські активісти подали касаційну скаргу, щоб скасувати постанову, яка прирівнює кримських переселенців до нерезидентів.

Як повідомляє “Радіо Свобода“, про це розповів у інтерв’ю громадський активіст Андрій Щекун.

Він зазначив, що кримчани зберуться на другий всеукраїнський з’їзд переселенців із Криму, який відбудеться 29 травня, щоб підбити підсумки роботи координаційної ради громадських організацій вимушених переселенців із Криму та обговорити взаємодію з іншими громадськими організаціями, що працюють із питаннями деокупації Криму, а також вивести співпрацю з Меджлісом кримськотатарського народу на більш високий рівень.

Я би відзначив багато плюсів у роботі нашого союзу, але є багато і мінусів. Основний – це те, що ми не домоглися скасування закону про вільну економічну зону “Крим” і відповідної постанови Нацбанку. Але сьогодні ми боремося з цим явищем. Наразі ця боротьба відбувається в судах. Ми програли апеляційний суд і перший суд. Я особисто подав скаргу вже до касаційного суду. Я сподіваюся, що цього року наша боротьба продовжиться вже в європейських судах“, – розповідає Андрій Щекун про те, що вдалося і чого не вдалося зробити протягом року.

Найбільшою проблемою, на його думку, для переселенців є проблема житла. Багато кримчан не реєструвалися як переселенці і вирішували свої проблеми самотужки. Особливо це стосується власників бізнесу, що почали виїжджати з півострова у третій хвилі.

На першому етапі з Криму люди виїжджали з політичних мотивів: це громадські активісти, журналісти, політики, яким перебувати там було небезпечно. Друга хвиля – це люди, які не змогли миритися з тим моральним і психологічним тиском в умовах, коли вони проти своєї волі опинилися в чужій державі. Сьогодні потроху почалась міграція бізнесу. Відбуваються спроби там продати свої підприємства, а на материк вивезти гроші та інвестувати в український бізнес“, – розповідає Андрій Щекун.

Нагадаємо, правозахисники розкритикували Кабмін за чергову дискримінаційну постанову №79, яка, за їхніми словами, обмежить права українців на вільне пересування та на недоторканість помешкання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter