З офісу Омбудсмана продовжують йти співробітники. Звільнилося вже 30 людей – правозахисник

Дата: 02 Червня 2018
A+ A- Підписатися

З офісу нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини після призначення Людмили Денісової звільнились близько 30 співробітників. Процес звільнення продовжує тривати.

Про це в ефірі Громадського повідомив Богдан Крикливенко, колишній керівник секретаріату Омбудсмана та співзасновник Українського інституту з прав людини.

“Перші рішення, які були прийняті майже протягом трьох місяців після обрання Денісової, говорять про те, що ризики, які були озвучені правозахисною спільнотою, збуваються… В першу чергу внаслідок зміни структури всередині офісу”, – сказав він.

Він розкритикував рішення, які були ухвалені Денісовою після вступу на посаду.

“Був ліквідований відділ спеціальних проваджень, цей відділ розпочав практику громадсько-парламентських розслідувань і, зокрема, готував окрему доповідь про порушення прав людини під час Революції гідності… цей підрозділ ліквідований на сьогодні”, – додав Богдан Крикливенко.

“З офісу пішло близько 30 людей… Я перебував в офісі після 30 березня ще 3 тижні і побачив, що в моїх знаннях немає потреби. Відповідно, я прийняв рішення, що не можу залишатись, і пішов разом з іншими людьми”, – розповів правозахисник.

За його словами, група людей, які були інституційними носіями в офісі, звільнилась.

“І процес виходу людей з офісу, звільнення зараз триває дуже активно, це серйозні втрати для того, щоб працювала система”, – наголосив він.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада України обрала своїм Уповноваженим з прав людини депутатку з фракції “Народний фронт” Людмилу Денісову. Цьому передували заяви правозахисних українських та міжнародних організацій про те, що процедура обрання супроводжувалась низкою порушень.

За словами правозахисників, весь процес обрання нового Омбудсмана, який тривав протягом року, відбувався в непрозорий кулуарний спосіб, що підриває довіру до інституції. Політично нейтральна посада захисника прав людини стала предметом політичних торгів, а для досягнення такого результату з порушенням Конституції України було ухвалено низку неконституційних змін до законодавства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  “Питання не закрите”, або Хто поставить крапку у законності обрання Омбудсмана?

1 червня до Конституційного Суду України передали конституційне подання стосовно відкритої процедури призначення нового Омбудсмана та інших процесуальних порушень під час голосування в парламенті. Подання підписали 45 народних депутатів.

У поданні народні депутати відзначили, зокрема, такі порушення:

– процедура таємного голосування, адже парламент, всупереч нормам профільного закону, призначив Омбудсмана відкритим голосуванням;

– зміни до закону про Конституційний Суд, з посиланням на який парламент застосував процедуру відкритого голосування, були внесені з безліччю порушень регламенту;

– голова Верховної Ради Андрій Парубій не мав права підписувати законопроект у такому вигляді, оскільки були звернення депутатів про порушення;

– Андрій Парубій підписав закон наступного дня після голосування, порушивши норми регламенту;

– порушені терміни проведення процедури обрання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter