За #кривавакаша настане відповідальність – до Кримінального Кодексу готують зміни

Дата: 31 Травня 2016
A+ A- Підписатися

У Кримінальному кодексі хочуть змінити відповідальність за злочини на ґрунті ненависті. Крім того, планується перегляд кримінальної відповідальності за передачу ВІЛ-інфекції та деяких інших інфекцій.

Про це повідомив співголова Коаліції з протидії дискримінації Святослав Шеремет під час робочої зустрічі в рамках реалізації урядового плану дій з прав людини в Офісі Омбудсмана.

За словами Шеремета, експерти мають вирішити, якою є найоптимальніше форма відповідальності за мову ворожнечі (розпалювання ворожнечі). Наразі відповідальність за це зафіксована лише в статті 161 Кримінального кодексу. Експерти кажуть про можливість перенести цю статтю до Кодексу про адмінправопорушення.

Також експерти наголосили на необхідності збільшити перелік можливих мотивів нетерпимості, не обмежуючись лиш тими трьома, які формально присутні в законодавстві: нетерпимість за расовою, релігійною та національною ознакою.

І найперше цей перелік розширити в рекомендаціях щодо попередження, запобігання злочинам, учиненим на ґрунті нетерпимості, та особливостей їх розслідування, які розробляє МВС для своїх працівників.

Серед інших запропонованих змін до Кримінального кодексу – формулювання “підозра чи наявність захворювання на ВІЛ/СНІД” замінити на нестигматизуюче та інклюзивне “підозра чи наявність певного захворювання”.

Також експерти обговорюють необхідність скасувати статтю 130 КК (“Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби”).

Пояснюють це тим, що якщо перенести відповідальність за умисне зараження ВІЛ до однієї зі статей про нанесення тілесних ушкоджень, то постає питання, як визначити ступінь тяжкості та чи взагалі це можливо.

“Оскільки тяжкість наслідків змінюється в часі й визначається не стільки фактом зараження, скільки подальшими особистими діями постраждалої особи щодо піклування про своє здоров’я, зокрема, буде вона лікуватися чи ні”, – коментує Святослав Шеремет.

Також пропонується змінити формулювання “зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби” на “зараження особливо небезпечною хворобою”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter