За минулий рік до Омбудсмана надійшла майже тисяча скарг про порушення прав ВПО та жителів окупованих територій

За минулий рік до офісу Уповноваженої Верховної ради з прав людини надійшло 905 повідомлень про порушення прав ВПО та мешканців тимчасово окупованих територій, з яких понад 60% стосувалися припинення пенсійних виплат та інших видів грошової допомоги. 

Про це йдеться в щорічній доповіді Омбудсмана. 

На думку Уповноваженої, така тенденція свідчить про системну проблему в забезпеченні прав цієї категорії осіб на соціальний захист.

"Через процедуру верифікації та ідентифікації у травні 2018 року понад 160 тис. пенсіонерам-переселенцям було припинено виплату пенсії. При цьому, як було з’ясовано, у 70% цих випадків інформація про відсутність тривалий час ВПО за фактичним місцем проживання не підтвердилась. Така ситуація свідчить про безпідставність припинення пенсійних виплат і порушення гарантованого Конституцією України права цих осіб на соціальний захист", – йдеться в доповіді. 

Переселенці змушені відстоювати свої права в суді, а тому лише за минулий рік в Україні винесли понад 15 тисяч рішень у подібних справах; 4,5 тисячі винесено у справах щодо припинення пенсійних виплат ВПО. 

Як відомо, у вересні 2018 набуло чинності рішення Верховного Суду щодо виплати пенсії переселенцям. Відтепер усі адміністративні суди на території України під час розгляду аналогічних справ мають використовувати його як зразок. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Уповноважений Верховної Ради з прав людини пенсії
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини