За останні три місяці на українських журналістів вчинили 33 напади

За четвертий квартал 2018 року (з жовтня по 27 грудня включно) експерти ІМІ зафіксували в Україні 44 випадки порушень свободи слова у 13 регіонах. З них – 33 випадки фізичної агресії щодо журналістів.

 

Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

До трійки лідерів увійшли категорії “перешкоджання журналістській діяльності” – 23, “погрози і залякування журналістів” – сім – та “обмеження доступу до публічної інформації” – п'ять.

Журналістам забороняли зйомку, блокували пересування, виривали мікрофони, не пускали на наради в міськраду, виганяли із засідань, плювали в обличчя, обливали кефіром та інше.

Погрожували журналістам розправою, розбити техніку чи викинути з автотранспорту.

Регіоном-лідером за кількістю порушень протягом останніх трьох місяців року є Київ  (20). Далі йдуть Львівщина й Полтавщина – по чотири випадки відповідно – та Волинь з трьома випадками. В інших регіонах зафіксовано по два та по одному випадку.

Згідно з моніторингом, порушували право журналістів на професію переважно приватні особи, центральна та місцева влада.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ в рубриці “Барометр свободи слова”.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск і кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: журналісти
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини