За останній місяць права журналістів в Україні порушували 20 разів – ІМІ

Дата: 04 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Інститут масової інформації у листопаді 2017 року зафіксував 20 випадків порушень свободи слова та прав журналістів на території України.

Про це йдеться в щомісячному моніторингу ІМІ “Барометр свободи слова”.

Найбільшу кількість порушень прав журналістів цього місяця експерти зафіксували у категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – сім випадків (у порівнянні з 10 в жовтні). Ця категорія з початку року так і залишається лідером з порушень свободи слова, зауважують у дослідженні.

У листопаді зафіксовано однакову кількість порушень у категоріях “побиття і напади на журналістів” та “погрози і залякування” –  по три випадки відповідно. У порівнянні з жовтнем зафіксовано зменшення кількості погроз (у жовтні – 5 випадків), водночас побиття залишилися на рівні минулого місяця.

Загалом у листопаді ІМІ зафіксував порушення свободи слова та прав журналістів у дев’яти областях України. Лідерами таких порушень цього місяця стали Київ з областю – вісім, Волинь, Дніпропетровщина, Рівненщина та Львівщина – по два випадки відповідно. В інших регіонах зафіксовано по одному випадку порушення свободи слова.

Порушували право журналістів на професію у листопаді приватні особи – 13 випадків, правоохоронці та місцева влада – по два відповідно.

Перешкоджання цього місяця стосувалися заборони зйомки: у Рівному журналістку “Інтера” охоронець пустив в Облводоканал лише після втручання поліції; на Закарпатті місцеві та лісничий блокували дорогу, намагалися вирвати камеру; у Черкасах представник поліції не пускав журналіста інтернет-видання “Прочерк” на захід щодо можливого будівництва в селі Рацево.

Випадки побиття журналістів сталися в Києві, Миколаєві та на Львівщині. Зокрема, зафіксовано напад на журналістів програми журналістських розслідувань “Схеми” з боку охорони Віктора Медведчука біля ВІП-терміналу аеропорту “Київ”.

Про погрози цього місяця заявила шеф-редакторка інтернет-видання LB.ua Соня Кошкіна. Вона  пов’язує отримані погрози вбивством зі своєю професійною журналістською діяльністю, зокрема з висвітленням теми забудови Сінного ринку в Києві. Луцька телерадіокомпанія “Аверс” звернулась до правоохоронних органів із заявою про погрози, які містилися у коментарях співробітника інтернет-видання “ВолиньPost” Павла Березюка на адресу журналістів та редакції каналу. Зокрема, Березюк закликав до фізичної розправи над журналістами каналу та підпалення офісу телеканалу.

Також ІМІ зафіксував по два випадки пошкодження майна журналістів, нападів на офіси ЗМІ та обмеження доступу до публічної інформації, а також один випадок юридичного тиску.

Крім того, в дослідженні йдеться про повторне попередження Міністерства юстиції Росії проекту Радіо Свобода “Крим.Реалії” про можливі обмеження в роботі.

З початку року ІМІ зафіксував 81 випадок перешкоджання, 36 – обмеження доступу до інформації, 34 випадки погроз, 27 випадки побиття та 5 випадків цензури.

Із повним звітом за листопад можна ознайомитись за посиланням.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter