Захист просить вилучити ім’я активістки Мамедової зі списку екстремістів та закрити проти неї справу

Адвокат Олексій Ладін просить російських силовиків в окупованому Криму припинити кримінальну справу проти кримськотатарської активісти Еліни Мамедової з Ялти та вилучити її ім’я зі списку терористів та екстремістів Росфінмоніторингу.

Про це він повідомив у себе на сторінці у Facebook.

Про занесення Мамедової і ще чотирьох кримчан до списку терористів та екстремістів Росфінмоніторингу стало відомо у вересні минулого року. Активісти Кримської правозахисної групи тоді повідомляли, що до списку заносять людей, щодо яких набрав чинності вирок російського суду про визнання їх винними за терористичними й екстремістським статтями Кримінального кодексу РФ або за статтею про "надання фінансової підтримки тероризму". Однак, крім вироку, є й інші підстави для занесення до такого списку: процесуальне рішення про визнання людини підозрюваною або постанова слідчого про притягнення особи як обвинуваченого за терористичною чи екстремістською статтею.

Люди, яких занесли до списку, можуть здійснювати тільки операції з отримання та витрачання заробітної плати в розмірі не більше 10 000 рублів на місяць з розрахунку на кожного члена сім’ї. Також вони можуть витрачати пенсії, стипендії, допомоги, соціальні виплати і з цих грошей сплачувати штрафи чи обов’язкові платежі.

У своєму поданні до російських силовиків Ладін наголошує, що в грудні минулого року в Росії федеральним законом внесли зміни до Кримінального кодексу, що стосуються його підзахисної. Відтепер притягнення до кримінальної відповідальності за статтями щодо екстремізму можливе лише в разі, якщо особу раніше притягали до адміністративної відповідальності за аналогічні порушення.

"Раніше Мамедова до адміністративної або кримінальної відповідальності за екстремістськими статтями не притягалась", – зауважив Ладін. 

Нагадаємо, що Еліна Мамедова звинувачується за ст 282 ч 1 КК РФ за пости в соцмережі інтернет. У неї вдома двічі проводився обшук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Крим
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини