Заходи правозахисної програми Docudays UA-2017

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA має на меті не лише показати найкращі зразки міжнародної та української документалістики, а й створити потужну платформу для проведення правозахисних та правоосвітніх заходів. Саме тому вже 14 років поспіль паралельно з показами фільмів відбуваються тематичні правозахисні заходи.


Цьогорічна програма отримала назву RIGHTS NOW! Як і на кінопоказах, її лейтмотив – зміна клімату.

Із 25 по 30 березня заплановано близько 24 події, які відбуватимуться в Будинку кіно. Частина з них покликана створити діалог серед експертного кола, інша – для того, аби стимулювати активістів на місцях.

Нижче детальний опис правозахисних і правоосвітніх заходів. Якщо є зацікавлення ширше висвітлити тему, чи наперед провести інтерв’ю з експертами - звертаєтесь до Катерини Луцької, піарниці правозахисної програми фестивалю (+380683043145)

Програма заходів

25 березня

13:00 – 15:00 Yes Lab: брейнстормінг творчих ідей

The Yes Lab – семінар  за участі Шона Девліна учасника Yes Lab

Вдаючи корумпованих лідерів великих корпорацій, для яких гроші є важливішими за все на світі, група активістів Yes Men ("Згодні") викриває зловживання цих лідерів у сфері екології та прав людини і привертає увагу засобів масової інформації до важливих проблем. Впродовж останніх декількох років учасники Yes Men передають усі свої секрети активістам і діляться тим, що дізналися за останнє десятиліття, яке вони присвятили "виправленню ідентичності".  Результатом цієї діяльності є Yes Lab – семінар, метою якого є допомогти групам активістів організовувати власні творчі заходи, які привернуть увагу ЗМІ. Реєстрація на подію за лінком:  http://docudays.org.ua/2017/events/pravozakhisni-podii-2017/yes-labbreynstorming-tvorchikh-idey/

Організатори: Docudays UA   Локація: Біла зала, Будинок кіно

26 березня

11:30 – 13:00 Екооко: Чи може Інстаґрам змінити світ?

Організатори: Docudays UA, Українська молодіжна кліматична асоціація. Локація: Біла зала, Будинок кіно

Конкурс Інстаграм-фото #ecooko – це спроба звернути увагу пересічної людини на те, як ми впливаємо на довкілля країни. Під час дискусії поговоримо про проблеми, які вдалося вловити пильному оку фотокамер і про те, що залишилося поза об’єктивом. А найголовніше, спробуємо зрозуміти чи може Інстаграм бути інструментом активізму та каталізатором змін

13:00 – 15:00 Місто для всіх

Організатори: Аналітичний центр CEDOS, правозахисна кампанія Fight For Right

Відкрита дискусія про те, яким має бути сучасне місто, аби в ньому було комфортно, безпечно і зручно жити; якими можуть бути дії кожного і кожної з нас для створення інклюзивного міста.

15:00 – 16:30 Сталий розвиток та зелена модернізація міст 

Організатори: 350.org

Комфортне для всіх і екологічно безпечне місто в Україні – чи це реально? Експерти та експертки з урбаністики, змін клімату та міського планування у відкритому діалозі спробують знайти об'єктивну відповідь на це.

17:00 –19:00 Воркшоп "Кліматичні активісти: хто вони?"

Організатори: Українська молодіжна кліматична асоціація Локація: Синій зал, Будинок кіно

На воркшопі будемо розбирати питання кліматичного активізму в Україні та світі й розглядатимемо еволюцію громадської участі. Разом шукатимемо відмінність між кліматичним та екологічним активізмом й говоритимемо про сталість як запоруку збереження внутрішніх ресурсів.

20:00 СПЕЦІАЛЬНИЙ ПОКАЗ "Кордон Небес" Гак-Чунь Лі, Південна Корея 2016, 70'

Фільм розповідає про перетин кордону між Північною і Південною Кореєю.

Обговорення з режисером, біженцями з Півнчної Кореї та гостями.

 27 березня

Локація: Біла зала, Будинок кіно

13:00 – 15:00 Культурна індустрія: інклюзивність

Організатори: Docudays UA

Як організувати культурний захід, який буде інклюзивним для незахищених груп населення? Про виклики та найкращі практики на круглому столі обговорять представники та представниці цих груп, а також культурні менеджери та менеджерки.

28 березня

10:00 – 12:00 Застосування Європейської конвенції з прав людини для захисту екологічних прав та довкілля

Організатори:  МБО "Екологія – Право – Людина" Локація: Біла зала, Будинок кіно

У 1997 році Україна ратифікувала Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод (Європейська конвенція). Ставши стороною цього міжнародного договору, Україна не лише взяла на себе зобов’язання гарантувати додержання прав людини, а й погодилася на обов’язкову юрисдикцію Європейського суду з прав людини. Панельна дискусія присвячена питанням висвітлення досвіду звернення до Європейського суду з прав людини з метою захисту екологічних прав.

 

12:30 – 15:30 Права людини та зміна клімату

Організатори:  МБО  "Екологія – Право – Людина"

Мета панелі – розказати про ризики для людини та загрози порушення прав, які несе зміна клімату. Під час дискусії поговоримо про те, чого очікувати звичайним громадянами від зміни клімату і куди звертатися для вирішення як глобальних, так і особистих проблем.

 

16:00 – 17:40 Вплив воєнних дій на довкілля та людину

Організатори: МБО  "Екологія – Право – Людина"

Внаслідок воєнного конфлікту мешканці сходу України зіткнулися з низкою проблем. Окрім прямої загрози для власного життя та здоров’я через обстріли, люди отримали довкілля, непридатне для існування. Території природно-заповідного фонду зі столітньою історією тепер теж під загрозою разом із працівниками. Деякі заповідники і нацпарки опинились на межі між підконтрольною територією та самопроголошеними республіками. Про загрози для життя та здоров’я, а також про те, як захистити себе від нових екологічних загроз – у панелі "Вплив воєнних дій на довкілля та людину".

18:00 -20:00 Видобуток вугілля та права людини на Донбасі

Організатори: Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Коаліція "Справедливість заради миру на Донбасі", Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні

Якою є справжня ціна вугілля на Донбасі? Про стан вуглевидобувної діяльності, її актуальні проблеми і перспективи, а також окремі людські долі по обидва боки лінії розмежування подискутують правозахисники та екологи.

29 березня

11:30 – 13:30 Майстер-клас "Захист права на безпечне для життя і здоров’я довкілля: збір даних та підготовка звернень"

Організатори:  МБО  "Екологія – Право – Людина" Локація: Біла зала, Будинок кіно

У разі порушення екологічного права, збір інформації про подію, фіксація порушення відіграють чи не найважливішу роль. Що робити, якщо ваші екологічні права були порушені? Як зібрати усю необхідну інформацію та до кого звертатися у першу чергу? Які вимоги до запитів, скарг, звернень та як їх формувати? Відповідям саме на ці питання присвячений майстер-клас.

14:00 – 16:00 Майстер-клас "Захист права на безпечне для життя і здоров’я довкілля у судовому порядку

Організатори:  МБО "Екологія – Право – Людина"

Зазвичай найбільш дієвим способом захисту екологічних прав є судовий. Майстер-клас присвячений питанням побудови стратегії судових справ, висвітленню доказової бази, визначенню підсудності, тактичним прийомам на основі реальних прикладів судового розгляду національних та міжнародних справ у сфері захисту екологічних прав людини.

16:30 – 18:00 "Права людини і природа"

Організатори:  МБО  "Екологія – Право – Людина"

Охорона пам’яток природи в західному світі нерозривна із охороною пам’яток культури. Збереження природного і культурного ландшафту є охороною середовища, в якому сформувався наш народ.

 

16:00 – 17:30 Зелений низовий активізм/Greenroots activism

Організатори: Docudays UA

Активісти та активістки з різних регіонів України обговорять свій досвід започаткування та втілення проектів, які мають на меті озеленити міський простір, зробити його більш дружнім для довкілля та для жителів.

18:00 – 20:00 Невидимі рани: війна і психічна травма 

Організатори: Міжнародний комітет Червоного Хреста

Люди, які стають свідками вбивств і насильства, можуть отримати невидимі рани, що не загояться самі по собі. Ці психічні травми можуть вбивати, не залишаючи жодних видимих шрамів.

За участі: Жан-Поль Марі – військовий репортер, який пройшов через травматичний досвід. Він автор книги і документального фільму про посттравматичний синдром. Його твори завоювали багато нагород.

Фархана Джавід – психологиня МКЧХ, яка працює у прифронтовій зоні Донбасу.

30 березня

 

16:00 – 19:00 Думайдан-2017: гуртуймося біля шатра порозуміння

Організатори: Громадська спілка "Українська Гельсінська спілка з прав людини", Міжнародний фонд "Відродження", Всеукраїнська спілка громадських організацій "Конгрес Ромен України", Фонд ромських жінок "Чіріклі", Платформа для змін "Ре:Дизайн" , Конгрес національних громад України, Асамблея національностей України, ГО "Центр Права", м. Черкаси, Рада національних спільнот України, Міжнародна громадська організація "Інтернаціональний Союз"

За сприяння:  Docudays UA, Центру Української Культури та Мистецтв, Інституту педагогіки НАПН України 

На заході буде презентовано річний проект "Думайдан-2017: гуртуймося біля шатра порозуміння". Цьогоріч метою проекту є визначення причин непорозуміння між людьми з різних етнічних груп суспільства України та пошук шляхів усунення їх.

З повною програмою правозахисних заходів можна ознайомитися на сторінці фестивалю www.docudays.org.ua

За детальнішою інформацією слід звертатися до PR-менеджерки правозахисної програми Катерини Луцької +38 (068) 304 31 45

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини