Засідання Вищої ради правосуддя по скарзі судді, яку звільняють через переслідування правозахисника Максима Корнієнко

Вища рада правосуддя розгляне скаргу судді Вовчанського районного суду Ірини Уханьової на рішення першої дисциплінарної палати про її звільнення з посади за порушення присяги судді.

14 листопада 2016 року ця суддя заарештувала активіста та правозахисника Максима Корнієнко на 15 діб за те, що він проводив відеоспостереження за відкритими слуханнями у кримінальній справі стосовно двох представників ромської громади.

Корнієнко записував на мобільний телефон те, що відбувалося в залі суду, але суддя наказала зупинитися, не надавши законного обґрунтування заборони.

Оскільки активіст відмовився припинити відеозйомку, суддя покликала співробітників поліції, які заарештували його і пред’явили звинувачення в "злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі працівника міліції" за ст. 185 Адміністративного кодексу України. Після того, як Корнієнко відбув 9 діб адмінарешту, апеляційний суд визнав його невинним.

21 вересня 2018 року перша дисциплінарна палата ВРП прийняла рішення про притягнення судді Ірини Уханьової до дисциплінарної відповідальності і рекомендувала її звільнити. 4 грудня 2018 відбувся розгляд скарги судді на прийняте рішення, але ВРП не прийняла остаточного рішення щодо того, звільнити суддю чи залишити її на посаді.

Завтра ВРП розглядатиме це питання вдруге. Вища рада правосуддя має ухвалити рішення, чи може Ірина Уханьова залишатися суддею.

Члени Коаліції на захист громадянського суспільства вважають, що дії судді Уханьової є судовим переслідуванням  правозахисника і рішення ВРП має дати чіткий посил всім суддям і суспільству про керівні принципи сучасної системи правосуддя.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини