Засуджена іранка, яка протестувала проти хіджабу, виїхала з країни

Іранка Шапрак Шаджарізаде, яка влаштувала протест проти обов’язкового носіння хіджабу, заявила, що засуджена до двох років позбавлення волі на додачу до 18-річного умовного терміну позбавлення волі, і виїхала з країни.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Через несправедливість іранської правової системи я мушу залишити країну", – заявила вона.

Шапрак Шаджарізаде

Минулого місяця був заарештований адвокат Насрін Сотуде, який представляв Шаджарізаде й інших жінок, заарештованих за протидію примусовому носінню хіджабу.

42-річна Шаджарізаде була звільнена під заставу наприкінці квітня.

Нагадаємо, у лютому цього року в Міжнародній правозахисній організації Amnesty International засудили арешти жінок в Ірані після їхніх акцій протесту проти обов’язкового носіння хіджабу. Напередодні іранська поліція попередила, що жінкам, які протестували проти хіджабу тепер будуть висунуті звинувачення в "підбурюванні до корупції і проституції", максимальний термін покарання за що становить 10 років.

Раніше в поліції столиці Ірану заявили, що більше не будуть заарештовувати жінок, які одягнені не за правилами дрес-коду, введеного з моменту Ісламської революції 1978-1979 років, але їм доведеться відвідувати лекції в поліції.

Згідно з дрес-кодом, жінки в Ірані мають носити хіджаб і довгий просторий одяг. Однак іранські жінки частіше протестують проти суворих мусульманських звичаїв: у 2014 році в Ірані розпочався рух за право не носити хіджаб.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: гендерна рівність фемінізм Іран
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини