Засудженого у “справі Хізб ут-Тахрір” севастопольця переведуть до камери “суворих умов”

Засудженого в Росії у "справі Хізб ут-Тахрір" севастопольця Ферата Сайфуллаєва, який відбуває термін у російській колонії міста Омутнінськ (Кіровська область), переведуть до камери суворих умов тримання.

Про це повідомляє громадське об'єднання "Кримська солідарність" із посиланням на адвокат Ольгу Шипунову, яка 7 серпня відвідала засудженого Сайфуллаєва.

"Ще 2 місяці його триматимуть у приміщенні камерного типу, потім адміністрація має намір перевести його в камеру суворих умов тримання. На здоров'я Ферат адвокату не скаржився. З його слів, близько десяти днів тому в нього були представники Кіровського ОНК, адміністрація в їхній присутності обіцяла перевести в більш м'які умови, оскільки четвертий рік політв'язень перебуває в приміщенні (з урахуванням його перебування в сімферопольському СІЗО)", – йдеться у повідомленні.

За словами адвоката, Сайфуллаєв отримає побачення з родиною "в кращому випадку в листопаді цього року". Однак засуджений хвилюється, в яких умовах його дружина добиратиметься в холодну пору року в колонію, тому пропонує їй не їхати.

У травні стало відомо, що Мін'юст Росії відмовив Сайфуллаєву в передачі його на материкову частину України.

У вересні 2017 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок, згідно з яким севастопольці Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Нурі Примов, які проходили у "справі Хізб ут-Тахрір", отримали по п'ять років виправної колонії загального режиму.

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія Крим Хізб ут-Тахрір репресії в Криму
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини