Зеленський в Анкарі пообіцяв не залишати кримських татар сам на сам з їхніми проблемами

Україна не втомиться привертати увагу міжнародної громадськості до репресій в Криму і уважно вивчати проблеми кримських татар і переселенців.

Про це в Анкарі на церемонії відкриття Єдиного центру кримськотатарської діаспори заявив президент України Володимир Зеленський, який здійснює робочий візит до Туреччини, повідомляє QHA.

Глава держави запевнив, що влада уважно вивчає проблеми кримськотатарських переселенців, які змушені були покинути Крим через російську агресію, і не залишать переселенців сам на сам з їхніми проблемами.

Зеленський пообіцяв, що найближчим часом на законодавчому рівні буде затверджено положення, яке спростить отримання дозволу для відвідування Криму кримським татарам, які є громадянами Туреччини.

"Ми розуміємо, як важливо для вас відвідувати родичів і рідну землю", – підкреслив президент.

Глава держави торкнувся теми депортації кримськотатарського народу і заявив, що Росія і сьогодні вдається до репресій проти кримських татар, проводячи обшуки, арешти, забороняючи вшановувати пам’ять жертв депортації 18 травня 1944 року.

"Я точно знаю, що Крим повернеться в Україну, роз’єднані кримськотатарські родини зберуться за одним столом і пісня "Ей, гузель Крим", буде звучати тільки як пам’ять про всі важкі випробування, які випали на долю вашого народу", – сказав Зеленський.

У  Туречинні Зеленського супроводжують лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров та новообраний народний депутат Рустем Умеров.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Крим кримські татари репресії в Криму Володимир Зеленський
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини