Жоден ув'язнений Сокирянської колонії не знає обсяг своєї зарплати

Ув'язнені Сокирянської колонії №67 (Чернівецька область) не знають обсяги своїх зарплат.

Це виявили монітори Національного превентивного механізму (НПМ) під час візиту без попередження.

Під час спілкування із моніторами жоден ув'язнений не зміг назвати точну суму зароблених за попередній місяць грошей. Більшість засуджених називали суму 1450 гривень, тобто мінімальний обсяг зарплати. Інформаційні листки з цією сумою розміщені у гуртожитках, очевидно, щоб ув'язнені називали її під час перевірок.

На виробництві ув'язнені майже не користуються індивідуальними засобами захисту. Респіратори, навушники та рукавички перебувають у відповідальної особи, яка не змогла їх одразу показати моніторам.

Засуджені майже нічого не знають про захист своїх прав, не володіють інформацією про офіс омбудсмена та систему безоплатної правової допомоги.

Окремо монітори звернули увагу на те, що з початку року в канцелярії установи не зареєстровали жодного звернення на адресу офісу омбудсмана, хоча фактично такі звернення від засуджених надходили.

В окремих кімнатах питна вода була у відкритих відрах, що є порушенням санітарних норм.

У гуртожитку ліжка розташовані впритул, у деяких туалетах немає дверцят, у душі штрафного приміщення немає перегородок, що є порушенням права на приватність.

Водночас монітори відзначили, що у деяких гуртожитках адміністрація проводить ремонт, обладнує санвузли. На території колонії є квітники та дві культові споруди: православний храм та молитовний будинок.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: НПМ
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини