Російський журналіст, який пише про права людини в Криму, отримав міжнародну премію

A+ A-

Російського журналіста Антона Наумлюка відзначили премією у галузі свободи слова “Вільна преса Східної Європи”. Він пише про політично мотивовані справи та переслідування кримських татар у Криму для видань “Новая газета”, “Медиазона” и “Радио Свобода”. На здобуття нагороди журналіста висунули Центр інформації про права людини, Фундація Будинків з прав людини із Осло та членкиня журі Ане Тусвік Бонде. 

Цією премією німецький фонд “Цайт-Штіфтунг” (Zeit-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius)” і норвезька “Фундація Свобода слова” відзначають незалежних журналістів та ЗМІ зі Східної Європи. Серед інших нагороду отримали карикатурист Сергій Йолкін, журналістка з Вірменії Заруї Меджлумян та азербайджанський проект Meydan Tv

Фото: Віталій Грабар

Антон Наумлюк взяв участь у панельній дискусії “Перша жертва війни – правда”, що відбулася в межах конференції “Free Media Awards” 9-10 жовтня у Києво-Могилянській академії. Про роботу медіа в Криму, переслідування журналістів та реакцію мешканців півострова на пропаганду говорили також голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик та українська журналістка Валентина Самар. 

Як зазначив Наумлюк, наразі в Криму російські ЗМІ, підконтрольні владі – це не журналістика, а пропаганда низької якості. Він додав, що йдеться не лише про цілий комплекс медіа, які продукують пропагандистські повідомлення, але й про дискримінацію журналістів, які працюють за професійними стандартами.

На питанні утисків українських журналістів у Криму наголосила й Тетяна Печончик: “Зараз відомо про низку кримінальних справ, які порушені проти журналістів, і всі ці справи порушені за статтями про сепаратизм і екстремізм. Окрім Миколи Семени, який зараз під підпискою про невиїзд, раніше були порушені кримінальні справи проти журналістки Центру журналістських розслідувань Анни Андрієвської та редактора інтернет-видання Black Sea news Андрія Клименка, які перебувають за межами півострова“.