Журналістам заважають працювати в зоні АТО як бойовики, так і влада

Дата: 05 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Незаконні збройні формування та державні установи перешкоджають роботі журналістів та піддають їхні матеріали цензурі.

Як повідомляє Інститут масової інформації з посиланням на УНІАН, про це заявили правозахисники Української Гельсінської спілки з прав людини.

Керівник аналітичного відділу Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко повідомив, що в Україні в 2014 році загинуло п’ять журналістів і два працівника ЗМІ, серед них – один співробітник українських ЗМІ. А за 9 місяців 2015 року загинув один представник українських медіа. Протягом червня-серпня 2015 року 42 представники ЗМІ, з яких 23 – журналісти, потерпіли внаслідок злочинів.

Мартиненко стверджує, що, за статистикою ЮНЕСКО, ефективно розслідується лише кожна десята справа стосовно прямих нападів на журналістів у зоні конфліктів у зв’язку з їх професійною діяльністю. У зоні АТО жодна справа про напад та взяття в полон журналістів об’єктивно не розслідувана.

Керівник відділу моніторингових досліджень Української Гельсінської спілки з прав людини Олексій Біда зазначив, що складно збирати факти доказів чи тиску на журналістів через недовіру з боку потерпілих.

Експерти наголосили на важливості не просто реєстрації фактів вбивств та загибелі журналістів, а й інформування громадськості про вжиті заходи реагування, хід та результати розслідувань. Правозахисники зазначають,  що зараз суспільство не поінформоване навіть про найбільш резонансні злочини. Наприклад, про справу щодо загибелі влітку 2014 року на Луганщині співробітників ВДТРК Росії Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, у вбивстві яких звинувачують українську льотчицю, народного депутата Надію Савченко.

Олексій Біда зазначив, що Українська Гельсінська спілка почала співробітництво з Міністерством юстиції зі збору інформації про порушення прав людини. Але поки що це відбувається в односторонньому порядку, з боку правозахисників. За його словами, базу даних фактів щодо порушень прав людини нещодавно розпочали розробляти також у Генеральній прокуратурі та Службі безпеки України.

Нагадаємо, з 2 до 23 листопада за ініціативи Міжнародної федерації журналістів у світі проходить кампанія “Стоп безкарності” проти безкарності злочинів, скоєних проти журналістів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter