Журналісти просять захистити запорізьких колег. Їм погрожують через їх активну позицію (доповнено)

Дата: 03 Серпня 2017
A+ A- Підписатися
Запорізька обласна організація Національної спілки журналістів України (НСЖУ) просить голову Запорізької обласної державної адміністрації та керівника управління Нацполіції в Запорізькій області захистити колег – Анатолія та Ірину Бабій. Вони постраждали через свою активну громадянську позицію.

Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

Як повідомило подружжя у коментарі Центру інформації про права людини, 30 липня близько 17 години у центрі села Воскресенка Запорізької області невідомі молодики побили Анатолія Бабія і погрожували ще більш жорстокими діями.

Бабії пов’язують побиття із своєю громадською діяльністю. Кажуть, що нападники й самі казали, що б’ють Анатолія за їхню активну позицію у захисті зеленої зони та річки.

“Всім в селі відомо, що вже кілька років поспіль подружжя відомих в області журналістів Анатолія та Ірини Бабій, які, вийшовши на пенсію, повернулися із Запоріжжя до малої батьківщини, веде боротьбу з порушенням всіх екологічних норм на території села. На жаль, ці порушення видно неозброєним оком – просто на подвір’ї місцевої школи роками накопичується величезне сміттєзвалище, засипається сміттям берег річки, пляшками і битим склом до краю захламлена і сама річка. Журналісти – люди з активною громадянською позицією, неодноразово зверталися і до влади території, і до районних екологів з проханням навести порядок, пропонували організувати суботник по прибиранню території і самі готові були його провести”, – ідеться у зверненні запорізької організації НСЖУ.

Анатолій та Ірина Бабій отримали на свої звернення відмови і відписки від чиновників, зазначає НСЖУ. Натомість вони почали відчувати неприкриту ворожнечу і погрози.

Конфлікт загострила ситуація з місцевим парком, щодо якого місцеві мешканці і журналісти зверталися до влади.

“А поки розбиралися, журналіста Анатолія Бабія серед білого дня  жорстоко побили в центрі села невідомі молодики, при цьому відверто виказали йому, за що. Щоб не їздив журналіст нікуди, не жалівся, сидів мовчки, бо буде гірше і йому, і дружині, та ще, мовляв, і хату спалимо! Заяву про побиття Національна поліція прийняла, протокол складений, побої знято. Що далі? Журналісти мають гіркий досвід спілкування і з органами влади, і з органами правопорядку. Тому звернулися за допомогою та захистом до Запорізької обласної організації НСЖУ, ветеранами якої вони являються”, – йдеться у зверненні обласної організації НСЖУ.

Запорізькі колеги закликають керівників області та управління поліції взяти ситуацію на контроль та забезпечити справедливе розслідування й покарання винних.

У коментарі Центру інформації про права людини активісти повідомили, що внаслідок побиття Анатолій Бабій має численні забої м’яких тканин по всьому тілу. Нападники зникли з місця нападу на машині. Потерпілі запам’ятали обличчя нападників та частково номер машини. При наданні свідчень поліції вони це зазначили.

Коли подружжя активістів вчергове прийшло до Пологівського райвідділу поліції у Запорізькій області, аби поцікавитись чи ведеться розслідування, їм відповіли, що той, хто за це відповідає, зараз у відпустці та відмовились показати будь-які документи по їхній заяві.

Раніше повідомлялось про неефективне розслідування поліцією у Світловодську на Кіровоградщині двох кримінальних справ про побиття еко-активіста Михайла Берчука. Невідомі жорстоко побили його 10 жовтня 2016 року та 14 березня цього року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter