Журналістки Центру інформації про права людини перемогли на конкурсі публікацій про толерантність

A+ A-

Журналістки Центру інформації про права людини — головний редактор сайту Ірина Виртосу і випусковий редактор Вікторія Найдьонова — посіли призові місця на конкурсі публікацій про толерантність і взаєморозуміння в суспільстві.

V Міжнародний конкурс публікацій про толерантність, інтеграцію, взаємоповагу і взаєморозуміння в суспільстві, присвяченому пам’яті Юрія Атамана було організовано Східно-Європейської Мережею громадських миротворчих організацій Глобального Партнерства щодо запобігання збройним конфліктам (GPPAC).

У конкурсі брали участь публікації, розміщені з 1 січня 2014 року по 30 квітня 2015 в друкованих та інтернет-ЗМІ Республіки Білорусь, Республіки Молдова, Російської Федерації та України.

Організаційний комітет конкурсу отримав близько 60 публікацій на чотирьох мовах. Більшість робіт, надісланих на конкурс 2015 року, написані авторами, які беруть участь у конкурсі вперше.

Цього року, враховуючи складну суспільно-політичну ситуацію, акцент був зроблений не тільки на прикладах успішного подолання нерозуміння і протиріч у суспільстві, неупередженому висвітленні конфліктів і пошуках виходу з них, але й на методах ведення конфліктів засобами мас-медіа, проблемі дегуманізації сторін і інформаційного конструювання образу ворога в ситуації збройного конфлікту.

Перша номінація “Краща публікація, яка розкриває приклади успішного подолання нерозуміння і протиріч у суспільстві і знаходження взаєморозуміння (шляхом діалогу, інтеграції, спільної знаходження рішень і т.п.)”:

1 місце — Веснянка Ольга “Навіщо Україні закон про корінні народи?” (Україна, онлайн-медіа INSIDER, квітень 2015 р.);

2 місце — Тімофті Даніела “Limbarusăşiromână: barieredesocializare” (Молдова, “Reporter Local”, лютий 2015 р.);

3 місце — Виртосу Ірина “Україна багатонаціональна: 134 національні меншини и корінні народи” (Україна, сайт Радіо Свобода, січень 2015 р.)

Друга номінація “Краща неупереджена публікація про конфлікт і пошуки виходу з нього, що виважено відображає предмет конфлікту, позиції сторін-учасниць, що демонструє можливості і потенціал ненасильницьких способів вирішення конфліктів”:

1 місце — Калениченко Тетяна “Заморожений конфлікт. 20 років після війни в Югославії” (Україна, Релігійно-інформаційна служба України, лютий 2015 р.)

2 місце — Сєдова Яна “Війни б цієї не бачити. Порозбивали все!” (Україна, інтернет-видання “Апостроф”, лютий 2015 р.)

3 місце — Борисова Лана “Батяня” (Україна, видання “Аргумент тижня”, квітень 2014 р.)

Третя номінація “Краща публікація, присвячена ролі ЗМІ в умовах інформаційного протистояння, що містить неупереджений аналіз методів ведення конфліктів засобами мас-медіа, що надає читачеві інструменти для розпізнання та нівелювання інформаційних маніпуляцій кожної зі сторін конфлікту, а також розкриває проблему дегуманізації сторін і конструювання образу ворога в ситуації ескалації конфлікту”. Журі, на жаль, не змогло визначити роботу, що відповідала би всім заявленим критеріям і була гідна 1-го місця.

2 місце — розділили:

Гриневський Влад “Ви што гей? Навошта вы іха бараняеце?” (Білорусь, сайт Радіо Рація, лютий 2015 р.)

Виртосу Ірина “Крим: Перезавантаження українських ЗМІ” (Україна, сайт MediaSapiens, березень 2014 р.)

3 місце — Найдьонова Вікторія “Журналістика гуманітарної кризи: як не нашкодити?” (Україна, Центр інформації про права людини, лютий 2015 р.)

У номінації “Позаконкурсний вибір журі” переміг Іван Данилов зі своєю публікацією “Недовоевавшие” (Білорусь, газета “Народна воля”, липень, 2014 р.).