“Зміни це!”: заходи і фільми, які допоможуть зробити правозахисні кампанії успішними

Дата: 20 Березня 2019
A+ A- Підписатися

На 16-му фестивалі Docudays UA підготували унікальну програму для активістів, які прагнуть зробити правозахисні кампанії успішними.

Це три кейс-стаді та три кінопокази від компаній, що розробляють стратегії дистрибуції документальних фільмів та інтегрують їх у правозахисні кампанії.

 

Кейс-стаді “Обережно, провалля!”: приклад імпакт-кампанії

Хоча документальний фільм “Обережно, провалля!” вже став гучним хітом, кампанія довкола нього лише набирає обертів. Тож наша гостя, представниця імпакт-компанії Picture Motion (https://picturemotion.com/), що опікується стрічкою, Меґан Вандерворт не тільки розповість, як вдалося досягти успіху, а й поділиться подальшими планами. Меґан обговорить стратегії і тактики впливу, які використовувалися для кампанії, а також розповість, як саме визначаються результати впливу. Кейс-стаді відбудеться 25 березня (понеділок) о 10:00–11:30 в IZONE.

“Обережно, провалля!” (http://docudays.ua/2019/movies/change-it/oberezhno-provallya-2/) – дебютна повнометражна картина американця Бінґа Ліу, яка потрапила до цьогорічного шорт-лісту “Оскару” та вже здобула десятки нагород. На показі 24 березня (неділя) о 19:00 у креативному просторі IZONE стрічку презентує Ірина Виртосу, журналістка Центру прав людини “Зміна”.

Трейлер фільму: https://www.youtube.com/watch?v=n5Vm_Awe3bw.

 

Кейс-стаді “Навмисна смерть”: приклад низового впливу

У 2009 році Кейтлін Бойл заснувала дистрибуторську компанію Film Sprout (http://www.filmsprout.org/), просуваючи ідею про здатність кіно зумовлювати низові зміни в суспільстві. Впродовж своєї діяльності вона залучала глядацьку аудиторію для більш ніж п’ятдесяти фільмів, зокрема й для документальної стрічки “Навмисна смерть”. На прикладі цього фільму на цьогорічному Docudays UA Кейтлін розповість, як низові глядацькі ініціативи та громадські акції створюють нові можливості для документальних фільмів, націлених на зміни у світі. 26 березня (вівторок), 10:00–11:30, IZONE.

“Навмисна смерть” (http://docudays.ua/2019/movies/change-it/navmisna-smert/) – справжній фільм-розслідування, під час якого режисерка Сью Вільямс викриває “кухню” індустрії електроніки та доводить, що навіть найменші ґаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я. Стрічку можна подивитися 25 березня о 19:00 в IZONE. Її презентуватиме керівниця проекту “Україна без сміття” Євгенія Аратовська.

Трейлер фільму: https://www.youtube.com/watch?v=-jRRxffVOKg.

 

Кейс-стаді “Неспокій”: приклад креативної імпакт-дистрибуції

Ребекка Ешдаун – директорка кампаній маркетингової і дистрибуторської агенції Together Films (https://togetherfilms.org/). Вона спеціалізується на розвитку стратегічних партнерств, аби контент досягав якнайширшої аудиторії. Серед робіт Together Films є, зокрема, й кампанія для документальної стрічки “Неспокій”. На прикладі цього фільму та супровідної інсталяції “Неспокій VR” Ребекка розповість про унікальну модель гібридної дистрибуції та про винахідливі шляхи посилення ефективності кампаній для некінотеатральних показів. 27 березня (середа), 10:00–11:30, IZONE.

“Неспокій” (http://docudays.ua/2019/movies/change-it/nespokiy/) – автобіографічний фільм режисерки Дженніфер Брі, у якої було діагностовано синдром хронічної втоми (СХВ). Це невивчена і водночас поширена хвороба, від якої страждає щонайменше 1% населення (більше, ніж від розсіяного склерозу, наприклад). Фільм можна буде подивитися 26 березня о 19:00 в IZONE. Стрічку презентуватиме Дмитро Щебетюк, співзасновник ініціативи “Доступно.UA”.

Трейлер фільму: https://www.youtube.com/watch?v=JvK5s9BNLzA&vl=en.

Адреса показів і воркшопів – IZONE, перший поверх. Вільний вхід.

Робоча мова воркшопів – англійська із синхронним перекладом українською. Кінопокази йдуть мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter