Зміни до Конституції можуть призвести до монополії адвокатів

Дата: 03 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Потрібно відмовитися від положень, які обмежують діяльність в Україні системи безоплатної правової допомоги.

Такі пропозиції змін до Конституції оприлюднили експерти платформи “Правозахисний порядок денний”.

У проекті робочої групи Конституційної комісії йдеться про те, що лише адвокат може бути представником в усіх судах та усіх категоріях справ, навіть для представництва органів державної влади.

Можливі винятки щодо представництва у суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена. Імплементація цієї вимоги поки що відкладена.

У проекті змін від Реанімаційного пакету реформ додатково ця вимога обмежена лише кримінальним провадженням (що є на сьогодні) та касаційним провадженням.

Запропоновані положення де-факто встановлюють монополію адвокатури, що є невиправданим.

Адвокатура на сьогодні насправді не відіграє важливої ролі у гарантуванні надання якісних правових послуг, тому надання таких повноважень не має під собою правових аргументів, а є радше елементом обмеження права на вибір захисника“, – стверджують експерти “Правозахисного порядку денного”.

Вони пропонують відмовитися від конституційних змін, які звужують право на правову допомогу, обмежують діяльність створеної в Україні системи безоплатної правової допомоги та ставлять її поза правовими рамками. Право на представництво в суді виключно адвокатами має визначатися на рівні закону, а не Конституції. 

Нагадаємо, Центр інформації про права людини повідомляв, що експерти пропонують прописати у Конституції звільнення всіх суддів вищих судів, надавши їм право піти у відставку або працювати у судах нижчого рівня.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter