На пост президента США балотується Піт Буттіджич – гей-християнин та військовий ветеран

Мер американського міста Саут-Бендт Піт Буттіджич офіційно оголосив, що боротиметься за висунення на пост президента США від Демократичної партії.

Про те, хто такий Піт Буттіджич, розповідає видання Meduza.

Піт Буттіджич – 37-річний син емігранта з Мальти та священика-єзуїта Джозефа Бутіджича та американки Дженіфер-Анни Мантгомері. На батьківщині батько політика був священиком-єзуїтом, а в США став професором літератури. Сам Буттіджич закінчив Гарвард і зі студентських років брав участь у різних політичних кампаніях. 

Можливий майбутній кандидат на пост глави США – відкритий гей, який живе разом зі своїм партнером Честеном Глезменом – шкільним учителем. У листопаді 2011 року Буттіджич став мером Саут-Бенда: він набрав 74% голосів і став наймолодшим серед мерів міст із населенням понад 100 тисяч осіб. У 2014 році, будучи резервістом морської піхоти, Буттіджич сім місяців служив в Афганістані, а рік потому був переобраний на другий термін, отримавши підтримку понад 80% містян. Про нього писали журналісти The Washington Post, назвавши Буттіджича "найцікавішим мером, про якого ви нічого не чули".

Буттіджич відкрито підтримує християнські цінності та стверджує, що Біблія закликає "захищати бідняків, іммігрантів, які не такі, як більшість, вигнанців і всіх, хто викинутий на узбіччя". Деякі критики політика навіть називають його релігійність фанатичною. 

Буттіджич разом зі своїм чоловіком Честеном Глезменом

"Настав час відійти від політики минулого і рушити в напрямку чогось досконалого. Я тут, щоб розповісти іншу історію замість "Зробимо Америку великою знову". Тому що це не що інше, як міф, який продали промисловим містам і сільським громадам, – міф, ніби годинник, можна зупинити і змусити стрілку йти назад", – цитують слова Буттіджича журналісти. 

За інформацією Meduza, чоловіка називають "чи не найперспективнішим з можливих кандидатів у президенти від Демократичної партії". Менш ніж за чотири місяці громадський оргкомітет з висунення Буттіджича зібрав 7 мільйонів доларів – четвертий результат серед політиків-демократів.

Буттіджич з батьками після повернення з Афганістану 

Щодо пропозицій можливого майбутнього президента США, то він виступав за те, щоб відмовитися від формування колегії вибірників за підсумками голосування і обирати президента прямо. Висловлювався за загальну систему охорони здоров'я, витрати на яку для кожного окремого американця повинні солідарно покриватися із зібраних з усіх податків. А також вважається прихильником зміцнення відносин з Ізраїлем, але критикує чинного президента за те, що той не зважає на думки союзників Сполучених Штатів у цьому питанні. 

Американські журналісти зазначають, що якщо Буттіджича оберуть президентом у листопаді 2020 року, то він стане наймолодшим американським очільником в історії. 

Як відомо, наступним президентом Польщі, де вибори відбудуться у 2020 році, також може стати відкритий гей Роберт Бедроня. Він уже 15 років живе разом зі своїм партнером, у 2011 році став першим в історії країни відкритим геєм у Сеймі, а у 2014 році став мером міста Слупська. На початку цього року він офіційно зареєстрував опозиційну партію під назвою "Весна". 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: США ЛГБТ
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини