Балух не зміг ставити питання на суді через погане самопочуття, суддя заявила, що це “знак згоди”

Дата: 16 Травня 2018
A+ A- Підписатися

У Роздольненському районному суді Криму відбулося чергове судове засідання в третій кримінальній справі проти українського активіста з села Серябрянка Володимира Балуха. 15 травня суд розпочав допит свідків звинувачення.

Про це повідомляє Громадське радіо.

Під час нього Володимир Балух не зміг ставити свої питання свідкам через погане самопочуття. На його відмову ставити запитання суддя Тетяна Пиркало заявила: “Добре, мовчання – знак згоди”.

Першим дав свої свідчення співробітник ізолятора тимчасового тримання Сейран Мамбетов, який заявив, що був свідком конфлікту Володимира Балуха і начальника ІТТ Валерія Ткаченка. За словами свідка, Балух відмовився представитися начальнику установи на його вимогу. Після цього, повідомив Сейран Мамбетов, він чув “розмову на підвищених тонах”, але самого інциденту не бачив.

Серед інших також допитали співробітника ІТТ Михайла Шубіна. Свідок пояснив, що в день конфлікту перебував у наряді. За його словами, після того, як Балух не представився, він штовхнув ліктем начальника ІТТ Валерія Ткаченка. Всі допитані свідки заявили, що інцидент не вплинув на подальшу роботу ізолятора тимчасового тримання.

19 березня Володимир Балух оголосив безтермінове голодування. Раніше правозахисники повідомляли про побиття та психологічний тиск на політв’язня.

Нагадаємо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Силовики стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе український активіст, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

16 січня 2018 року Роздольненський міський суд засудив українського активіста до трьох років і семи місяців колонії-поселення та штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Чоловіка взяли під варту під час засідання.

14 березня 2018 року Верховний суд Криму вилучив частину про закупівлю боєприпасів з вироку Балуху. Таким чином, покарання активісту зменшено з 3 років і 7 місяців до 3 років і 5 місяців.

Другу справу проти Балуха відкрили в серпні 2017 року, після того як він поскаржився на незаконні дії начальника Роздольненського ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив політв’язня. У відповідь на це Ткаченко подав свою скаргу, стверджуючи, що Балух неодноразово вдаряв його. Наразі українському активісту інкримінують ч. 2 ст. 321 Кримінального кодексу Російської Федерації – “Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter