Росія просить Грузію видати журналіста, який облаяв Путіна в прямому ефірі

Дата: 09 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Держдума Росії просить Грузію видати для подальшого судового розгляду журналіста телеканалу “Руставі 2” Гіоргія Габунію, який нещодавно в прямому ефірі облаяв президента РФ Володимира Путіна. 

Про це повідомляє “Радіо Свобода”. 

Інцидент з Габунією стався 7 липня. Тоді журналіст у прямому ефірі свого авторського проєкту “Р.S.” облаяв Путіна. Зокрема, він побажав покійним матері та батьку очільника РФ горіти в пеклі й додав, що хотів би випорожнитися на їхні могили. 

Слова Габунії спричинили хвилю критики в Грузії: із засудженням такої поведінки виступили гендиректорка телекомпанії Ніка Гварамія та президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Коментар журналіста також став причиною акцій протесту проросійських активістів під будівлею телеканалу, які вимагали звільнення керівництва, самого журналіста і порушення кримінальної справи. Через це медіа було змушене тимчасово припинити роботу. 

У відповідь на слова Габунії російська влада вже почала запроваджувати санкції проти Грузії. На засіданні Держдуми, де обговорювали, зокрема, способи економічного тиску на владу країни, голова комітету з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що “треба реагувати максимально жорстко і бити по руках, щоб повторювати подібні речі не кортіло як у Грузії, так і в будь-якій країні світу”.

Також спікер нижньої палати парламенту Росії В’ячеслав Володін додав, що грузинського журналіста мають видати російській стороні, щоб судити за образу Путіна. 

Наразі відомо, що за свої слова журналіста Габунію на два місяці відсторонили від ефіру. 

Нагадаємо, що нещодавно в Грузії почалися масові протести, спричинені поведінкою російського депутата і члена Комуністичної партії Сергія Гаврилова, який відкрив сесію Міжпарламентської асамблеї православ’я в парламенті країни. Виступ росіянина вивів на вулиці столиці тисячі обурених людей, які закликали його вибачитися за свої дії та залишити територію країни. Згодом російська делегація покинула Грузію, але протестувальники продовжили акцію. У відповідь на це силовики почали розгін демонстрантів, використовуючи гумові гулі та сльозогінний газ. Згодом стало відомо, що журналістка місцевого медіа втратила око під час розгону; силовики влучили в неї гумовою кулею. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter