Команда Зеленського хоче замінити Луценка на активіста

Дата: 25 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Команда новообраного президента Володимира Зеленського заявила, що чинний очільник Генеральної прокуратури Юрій Луценко повинен залишити свій пост.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”. 

Про наміри змінити Генпрокурора заявив член команди Зеленського та екс-міністр фінансів Олександр Данилюк на заході Європейської бізнес-асоціації “New 5 year challenge: Expectations. Hopes. Concerns”.

“Я розумію, що зараз є колосальне бажання істеблішменту зберегти статус-кво. Але Володимир (Зеленський – ред.) під час оголошення результатів виборів зробив важливу заяву: він вважає, що Луценко – людина минулого. І він, якщо хоче, (може – ред.) повернутися в політику, але точно піти з поста генерального прокурора, куди повинні прийти люди, які проведуть реальну реформу”, – вважає радник Зеленського. 

Останніми роками в Україні “з’явилося досить багато активістів, які могли б претендувати на цю посаду”, зауважує Данилюк.

“У нас достатньо людей, які можуть проявити себе на цій посаді і мають хорошу репутацію і серйозну підтримку суспільства. У нас багато антикорупційних активістів. Я б радив би, щоб хтось із активістів зайняв цю посаду”, – підкреслив він.

За словами радника, лакмусовим папірцем, що визначає зміни в країні, стануть кадрові призначення, а саме – голови СБУ, генерального прокурора, міністра закордонних справ і міністра оборони.

“Це чотири призначення, які визначать вектор руху в майбутньому”, – додав він.

Нагадаємо, що лише за останні декілька місяців Луценко відзначився резонансними заявами щодо розслідування розстрілів активістів на Євромайдані, вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк та інших тем, пов’язаних, зокрема, зі свободою слова. Так, наприклад, він вважає, що встановити винуватців вбивства Гандзюк заважає недосконале законодавство

На початку лютого Луценко заявив про завершення досудового слідства у справі розстрілів на Майдані, проте згодом його колеги з ГПУ почали заперечувати це

Також очільник ГПУ називав звичайним “проханням” вимогу відомства надати доступ до внутрішніх документів редакції “Нового времени”, яке експерти та міжнародні партнери назвали тиском. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter