Поліція “злила” фото непричетних до нападу на Вербича затриманих: С14 оголосила на них полювання

Дата: 08 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Після того як поліція у Харкові показала фото непричетних до нападу на бійця АТО Вербича затриманих, на них оголосили полювання ультраправі з організації “С14”.

Про ситуацію навколо фото розповіли на сайті “Нігіліст”.

Що сталося?

2 травня в Києві група невідомих напала на бійця АТО Дмитра Іващенка (нікнейм Вербич). Тоді чоловіка вдарили ножем, молотком і розпилювали газовий балончик в очі. Після нападу Іващенко опинився в лікарні, де йому провели операцію.

Уже 6 травня в Харкові правоохоронці затримали групу людей, яких вони назвали ймовірними нападниками. Як виявилося згодом, до нападу на Вербича п’ятеро з шести затриманих не мали ніякого відношення, але поліція встигла відзвітувати, і їхні фото потрапили у медіа.

Полювання на людей

Через резонансність справи інформація про затриманих швидко розійшлась інтернетом.

Знайти та розібратись із “нападниками” активно закликали на сторінці регіонального осередку ультраправого угрупування “С14” у Чернігові.

“Деякі шакали на цих фото, які зі спини напали на побратима С14 Дмитра Вербича (Івича), були опізнані як чернігівські антифа. Збираємо будь-яку інформацію про шавок (адреси проживання, контакти, коло спілкування, наявність впливових родичів тощо). Наразі відомо, що вони намагалися втекти на територію РФ, а замовником нападу на націоналіста був росіянин, який нині перебуває в Польщі. Інформацію можна залишати в коментарях або відписавши в приват спільноті”, – пишуть вони на своїй сторінці у Facebook.

На заклики відповіли багато людей, які почали писати контакти й адреси всіх непричетних до справи.

Дії поліції можна розцінити як процесуальне порушення

На думку юриста і експерта Асоціації УМДПЛ Михайла Каменєва, витік фотографій людей, які навіть не проходять у справі як підозрювані, є типовим процесуальним порушенням.

“Однозначно можна стверджувати, що поширення фотографій осіб, непричетних до справи Вербича, антиконституційне. За дії, які призвели до публікації фотографій затриманих, відповідальні співробітники Національної поліції, за що вони повинні бути притягнуті до відповідальності – дисциплінарної або кримінальної, за статтею 182 ККУ (“Порушення недоторканності приватного життя”)”, – зауважує він.

При цьому юрист підкреслив, що публікація фотографій причетних до кримінальної справи також є неприпустимою – навіть у разі затримання. Виняток становлять тільки фотороботи законно оголошених у розшук і відеозаписи злочину, зняті камерами спостереження, що публікуються з дозволу слідчого.

У поліції героям фотографій пояснили, що не знають контактних телефонів фотографа та працівників, які виїжджали на затримання, а тому допомогти їм нічим не можуть.

Зараз “фігуранти” затримання говорять, що отримують у соціальних мережах погрози від невідомих і непокояться за своє життя.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter