Що робити, якщо вас затримала ФСБ? – рекомендації футбольним фанатам

Дата: 13 Червня 2018
A+ A- Підписатися

14 червня в Росії розпочнеться фінал чемпіонату світу з футболу. Право проводити чемпіонат на своїй території Росія виборола ще у 2010 році, але вже тоді преса та активісти звинуватили ФІФА в корупції під час голосування. Незважаючи на це, футбольне свято відбудеться в РФ і на нього збираються поїхати тисячі фанатів з усього світу. Виключення не становлять уболівальники й з України.

Правозахисники та чиновники не одноразово закликали українських уболівальників утриматись від поїздки до Росії, щоб не поповнювати список бранців Кремля, у якому вже знаходяться понад 70 осіб. Але для тих, хто все-таки наважиться їхати до Росії на чемпіонат, організація “Євромайдан СОС” підготувала короткі рекомендації про те, що треба і чого не слід робити, якщо вас затримали російські силовики.

ПІДГОТОВКА

Перше, що треба зробити перед поїздкою до Росії, – попередити близьких про ваш вибір.

“Домовтесь, що будете виходити з ними на зв’язок з певною періодичністю та проговоріть алгоритм дій, якщо ви на зв’язок в установлений час не вийдете”, – зауважують активісти.

Також залиште рідним чи людям, з якими ви домовилися виходити на зв’язок, телефони українського посольства, правозахисних організацій та адвоката, до якого можна буде звернутись.

ЯКЩО ВАС ЗАТРИМАЛИ

Якщо російські силовики затримали вас, то вимагайте, щоб про це повідомили ваших близьких, консула та адвоката. Не забувайте, що ви маєте право спитати в поліцейського його ім’я та звання.

“За можливості занотуйте цю інформацію”, – радять активісти.

Якщо ж силовики відмовляються надати вам зв’язок, то попросіть подзвонити вашим рідним чи консулу інших затриманих.

“Будьте готові, що ваші телефонні розмови будуть прослуховувати”, – зауважують у рекомендаціях.

Якщо ви потрапили в подібний інцидент, то активісти радять бути морально готовим до того, що вашу справу можуть розглядати дуже довго.

ЧОГО НЕ СЛІД РОБИТИ, ЯКЩО ВАС ЗАТРИМАЛИ

Не користуйтеся послугами державних адвокатів, яких надає Росія, адже вони можуть співпрацювати із силовиками.

Не ведіть бесід із представниками ФСБ та вимагайте права на дзвінок рідним чи консулу.

Пам’ятайте, що в камеру, до якої ви потрапите, силовики можуть підсадити провокаторів чи інформаторів.

“Не варто довіряти нікому”, – наголошують активісти.

Російські силовики будуть використовувати з вами прийоми залякування, але не піддавайтесь паніці та не приймайте емоційних рішень.

“Поводьтеся підкреслено ввічливо, не беріть до рук підозрілих предметів та уникайте розмов на політичні теми”, – діляться правозахисники правилами спілкування із силовиками в Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter