Активістка, яку затримували за листівки проти Зеленського, довела в суді, що не порушувала закону

Дата: 25 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Справу проти активістки Марії Назарової, яку 17 квітня поліція затримувала за порушення закону про передвиборчу агітацію та правил благоустрою, мають закрити за рішенням суду через відсутність події та складу правопорушення. 

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці громадського руху “Відсіч”, до якого належить Назарова.  

Незважаючи не те що після інциденту із затриманням активістки поліція визнала, що розповсюдження нею наліпок із написом “Зачем воевать, если можно стать на колени. Зе! команда”, не є передвиборчою агітацією, 30 травня Святошинський райсуд Києва визнав її винною в порушенні виборчого закону і та правил благоустрою. 

Водночас, як вказують у “Відсічі”, розгляд відбувся без відповідача і на пів години раніше зазначеного часу.  

У рішенні зазначено, що правопорушення зафіксували і обмежуються усним попередженням.

Але Марія Назарова та її адвокат стверджують, що це рішення ухвалили за статтею про розміщення агітаційних матеріалів, а було лише поширення, за яке відповідальність відсутня. Тож активістка оскаржила рішення в апеляційному суді.

24 червня Назарова виграла апеляцію щодо рішення суду першої інстанції, який визнав її провину. 

Нагадаємо, 17 квітня поліція на одну годину затримала активістку Марію Назарову за те, що вона розклеювала на зеленому паркані на вулиці Шовковичній, 19, у Києві листівки з написом “Зачем воевать, если можно стать на колени. Зе! команда”.

Назарова повідомила, що на місці, де вона розклеювала листівки, її затримали представники поліції особливого призначення і викликали туди слідчо-оперативну групу.

Активістці інкримінували порушення закону про передвиборчу агітацію та правил благоустрою.

Однак вона роз’яснювала поліцейським, що її наліпки не є ні рекламою, ні передвиборчою агітацією, тож не підпадають під цей закон. Також, за її словами, не підходить до її випадку і стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки паркан не є ні культурною, ні історичною цінністю, а заявляти про порушення правил благоустрою має лише орган, який відповідає за благоустрій, а такої заяви чи скарги не було.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter