ЄС не даватиме Україні допомоги без ухвалення закону про пенсії на окупованих територіях – Немиря

Дата: 19 Квітня 2018
A+ A- Підписатися
Макрофінансова допомога Україні від Європейський Союзу залежатиме, зокрема, і від ухвалення законопроекту про виплату пенсій переселенцям та мешканцям неконтрольованих територій. 
 
Про це заявив голова Комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря під час засідання 18 квітня.  
 
За його словами, такий висновок можна зробити з відповіді Єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнеса Гана, до якого Немиря звертався з проханням посприяти ухваленню в Україні законопроекту №6692.  
 
Немиря нарікає, що розроблений за сприяння Норвезької ради з питань біженців, Ради Європи та ООН законопроект не вносять до порядку денного парламенту попри те, що документ підтримали парламентські комітети. 
 
Голова комітету нагадав, що неодноразово піднімав це питання на засіданнях Погоджувальної ради ВР. Натомість не отримував чіткої відповіді, чому документ не вноситься до порядку денного сесійного тижня. 
 
“У своїй відповіді Єврокомісар наголосив, що ЄС приділяє особливу увагу ситуації з правами людини на тимчасово непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також гуманітарній ситуації, зокрема вздовж лінії зіткнення та на тимчасово непідконтрольних територіях. Це включає і виплату пенсій. У цьому питанні ЄС підтримує заклики невідкладно вирішити існуючі проблеми”, – сказав Григорій Немиря.
 
За його словами, у відповіді комісар зазначив, що наразі ЄС з іншими міжнародними кредиторами оцінює прохання України про нову програму макрофінансової допомоги.
 
“Якщо це прохання буде задоволено, Україна та ЄС повинні будуть разом узгодити новий пакет реформ, пов’язаний з цією допомогою. Ми врахуємо Вашу пропозицію, за яку дуже вдячні”, – відповів Йоганнес Ган. 
 
Григорій Немиря повідомив, що Європейська комісія таки схвалила запит на надання макрофінансової допомоги. Парламентський комітет з питань зовнішньої торгівлі та Комітет закордонних справ уже звернулись до Європарламенту, аби він висловив свою позицію про передумови, які мають бути виконані для надання першого траншу макрофінансової допомоги. 
 
Нагадаємо, вирішення питання виплати пенсій для громадян України на непідконтрольних територіях передбачено у пункті 128 Плану дій Нацстратегії з прав людини. Цей захід мав виконати Мінсоцполітики, однак у липні 2017 низка народних депутатів зареєструвала у Верховній раді відповідний законопроект. 
 
Проект закону №6692 дозволяє мешканцям неконтрольованих Україною територій та населених пунктів на лінії розмежування отримувати пенсії без довідки переселенця. Документ підтверджує, що виплата пенсій має здійснюватись на загальних підставах для всіх громадян України через уповноважені банківські установи. 
 
Згідно із законопроектом, пенсіонери з непідконтрольних територій можуть звернутись за виплатою пенсій особисто або через уповноваженого представника до будь-якого управління Пенсійного фонду України. Пенсії мають виплачуватись за весь період без будь-яких обмежень. 
 
Наразі, якщо громадянин України відмовляється від довідки внутрішньо переміщеної особи або реєструє місце проживання у новому помешканні, він втрачає пенсію.
 
Правозахисники вказують, що таким чином переселенці постають перед ірраціональним вибором: отримувати пенсію чи реєструвати місце проживання у новому домі, що є необхідним для реалізації окремих прав, наприклад права голосувати на місцевих виборах. 
 
За даними Мінсоцполітики, станом на 2 квітня 2018 року в Україні – 1 492 590 внутрішньо переміщених людей. 
 
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter