У Києві переселенця примусово відвезли у військкомат на медкомісію – правозахисник

Дата: 24 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

23 квітня у Києві Національна поліція разом з представниками військового комісаріату примусово відвезла переселенця з Перевальська у військкомат для проходження медкомісії.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова правління Луганського обласного правозахисного  центру “Альтернатива” Валерій Новіков.

“Сьогодні о 7 годині ранку в київському хостелі на вул. Саперно-Слобідська, 10, був проведений рейд Національної поліції разом з представниками військового комісаріату. Серед мешканців хостелу був хлопець Максим Довженко, який не так давно виїхав з окупованого Перевальська. Довідку переселенця він ще не оформив. Учора йому виповнилося 20 років. Його разом з іншими мешканцями, близько 15 осіб, попросили пред’явити документи, після чого посадили в машини і повезли на медкомісію в поліклініку при військкоматі”, – написав він.

Під час проходження медкомісії Максим Довженко виявив у своїй справі документи, які йому не належать, додає правозахисник.

“Документи не віддають, на дзвінки батьків заступник воєнкома – начальник відділення комплектування В’ялов Євген Леонідович відповідає, що завтра хлопець поїде служити в Миколаївську область у морську піхоту. Коли йому вказують, що такі дії незаконні, заступник воєнкома відповідає: “Ну, він же громадянин України. Ви що хочете, щоб він служив в армії “ЛНР”?” – зазначає Новіков.

Хлопець також наголошує, що ніяких повісток або повідомлень від військкомату не отримував.

У жовтні минулого року Центр інформації про права людини повідомляв про поліцейський рейд нічного клубу Jugendhub у ніч проти 28 жовтня.

Поліція затримала 17 осіб, у яких вилучили наркотичні засоби. 11 неповнолітніх передали батькам та склали адміністративні протоколи за злісне невиконання батьківських обов’язків за ст. 184 КУпАП.  Нацполіція зізналась, що доправила до військкомату 32 чоловіки, які, за їхнім твердженням, “ухиляються від призову на строкову службу”.

Очевидці та представники закладу зауважують, що до відвідувачів застосовували надмірну силу їх били, обшукували та забирали особисті речі. При цьому силовики не пред’явили жодних документів.

Тоді адвокати зазначали, що, затримавши людей, які “ухиляються від призову на строкову службу”, правоохоронці порушують процедуру їх призову: фактично це незаконне позбавлення волі. За законом, призовники зобов’язані за викликом прибути до військкомату, по прибуттю вони проходять медкомісію, яка визначає їх придатність до військової служби, роду військ. Далі їх, у разі придатності до військової служби, направляють до місця служби.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter