Freedom House закликає Україну продовжити роботу ТСК з розслідування нападів на активістів

Дата: 27 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація Freedom House закликає Україну продовжити роботу тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування нападів на активістів та вбивства Катерини Гандзюк.

Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті організації.

“Ми закликаємо Верховну Раду продовжити мандат Тимчасової слідчої комісії, щоб визначити мотиви, які стоять за постійними виявами насильства проти громадських активістів, та дати оцінку реакції правоохоронних органів країни. Досі правоохоронні органи не змогли забезпечити правосуддя для постраждалих”, – говорить Марк Берендт, директор програм Євразії Freedom House.

За його словами, створення комісії було важливим кроком на шляху до припинення безкарності, якою користуються правопорушники, винні у зростанні насильства щодо активістів у 2018 році.

“Незважаючи на те, що робота Комісії принесла вагомі результати і значною мірою посприяла активнішому розслідуванню нападів правоохоронними органами, вона не змогла повністю виконати свою місію у тримісячний строк”, – підсумував Марк Берендт.

Як відомо, 26 лютого понад 30 громадських організацій підписали звернення до Верховної Ради України з вимогою продовжити термін діяльності тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Автори заяви нагадали, що 6 листопада 2018 року на вимогу громадянського суспільства була створена тимчасова слідча комісія Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів з терміном діяльності три місяці.

За цей час комісія надіслала запити в правоохоронні органи України щодо 55 нападів на громадських активістів, заслухала низку правоохоронців, провела два виїзних засідання в Херсоні та Одесі. Це призвело до певних зрушень у розслідуваннях.

“Але правоохоронцями в більшості справ й досі не встановлено і не названо жодного замовника цих нападів. У частині справ ми спостерігаємо відвертий саботаж розслідування, а деякі вже закриті залишаються нерозкритими”, – йдеться в заяві громадських організацій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter