Користувачі можуть позиватись до Facebook через функцію розпізнавання облич

Дата: 17 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Федеральний суд у Каліфорнії вирішив, що функція автоматичного розпізнавання облич у соцмережі Facebook може бути підставою для колективного позову, оскільки мережа не заручилася згодою користувачів на це.

 

Про це повідомляє Yahoo з посиланням на AFP.

Функція автоматично розпізнає обличчя людей на фотографіях, завантажених у Facebook, та пропонує позначити їх на світлинах. У 2012 році ця функція була вимкнена в Європі через побоювання щодо втручання у чужу приватність.

Позивачі, які мають намір судитися із соцмережею, вказують, що розпізнавання облич є порушенням закону штату Іллінойс про захист біометричної інформації. Тепер же Федеральний суд постановив, що у них є всі підстави позиватися до Facebook.

Представники соцмережі повідомили, що вивчають рішення суду, але водночас вони переконані, що “позов є безпідставним” та мають намір завзято захищатися в суді. Facebook також вказує, що завжди була дуже відкритою щодо цього інструменту та дозволяла користувачам вимкнути його використання в налаштуваннях.

Нині колективний позов об’єднує справи трьох мешканців штату Іллінойс – Німеша Пателя (Nimesh Patel), Адама Пезена (Adam Pezen) та Карло Ліката (Carlo Licata).

Як відомо, після скандалу з витоком даних користувачів Facebook компанії Cambridge Analytica соцмережа анонсувала запуск спрощеного керування даними для користувачів. У соцмережі з’явиться меню, в якому користувачі зможуть переглянути, які дані вони надають Facebook та змінити їх налаштування. У Facebook наголошують на тому, що це меню буде максимально зрозумілим та зручним.

Нагадаємо, в Австрії дівчина судиться з батьками через опубліковані у Facebook її фотографії. З 2009 року батьки дівчини виклали в Facebook приблизно 500 подібних фото для своїх 700 друзів. Батько дівчини відмовився видалити їх. 

Німецький суд постановив, що Facebook порушує правила захисту даних у налаштуваннях конфіденційності, вимагаючи від користувачів вказувати справжні імена і відкриваючи їхні дані за замовчуванням.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter