Поліція дала неправдиві свідчення у справах Стерненка та Устименка – ТСК

Дата: 24 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Тимчасова слідча комісія з розслідувань нападів на активістів знайшла невідповідності у свідченнях одеських правоохоронців у справах активістів Сергія Стерненка та Віталія Устименка.

Про це повідомив голова ТСК Борислав Береза, передає видання Insider.

За його словами, СБУ та прокуратура надали інформацію щодо нападів на двох активістів, яка не співпадає зі свідченнями поліції. 

“З Одеси прийшла інформація від поліції, яка може не відповідати істині. Вона може бути брехливою, і ми будемо її перевіряти. Представники прокуратури та СБУ надали таку інформацію, яка не співпадає з інформацією Нацполіції. Це по справі Стерненка та Устименка”, – сказав Береза.

Також комісія досі не отримала від деяких правоохоронних органів інформації щодо дисциплінарних проваджень.

“Нам казали, що ще два місяці тому дадуть. На жаль, ми її досі не отримали”, – сказав Береза.

Водночас голова ТСК наголосив, що почався рух у справах нападів на активістів у Київській області.

“Сьогодні ми побачили, що зрушилися з нуля дві справи по Київській області. Ми сподіваємося, що скоро будуть узяті свідчення та інші процесуальні дії”, – сказав Береза.

13 травня має відбутися виїзне засідання в місті Харкові.

Як відомо, на лідера “Автомайдану” та регіонального координатора “Центру UA” Віталія Устименка напали з ножем в Одесі серед білого дня 5 червня минулого року. Поліція порушила справу як замах на вбивство й оприлюднила фото підозрюваних. Пізніше їх затримали в Донецькій та Дніпропетровській областях: один із них –  боєць 54-ї окремої механізованої бригади Станіслав Руденко, який самовільно залишив частину. Раніше він був добровольцем полку “Азов” при МВС України. У 2015 році Руденко був засуджений за розкрадання трьох пістолетів системи Макарова. У коментарі журналістам він повідомив, що другий підозрюваний також служить у 54-й бригаді. Згодом суд взяв під варту без права виходу під заставу обох чоловіків.

Напад на активіста Сергія Стерненка також стався в Одесі у травні минулого року: двоє напали на нього вночі. Хлопець дістав струс мозку та поранення руки; згодом його прооперували. Під час замаху Стерненко смертельно поранив одного з нападників, який помер на місці, другий зник, однак невдовзі його затримала поліція.

Всього з початку 2018 року правозахисники зафіксували щонайменше 53 напади на громадських активістів по всій Україні. Цю статистику вони оприлюднили у вигляді мапи

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter