Рідні Небесної Сотні вимагають від Авакова та Луценка пояснень стосовно втечі в Росію “беркутівців”

Дата: 20 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Рідні Небесної Сотні вимагають від влади пояснень, чому стала можливою втеча до Росії ще чотирьох співробітників харківського “Беркута”. Їх правоохоронці підозрюють у вбивствах та побитті протестувальників під час Євромайдану.

Про їх втечу стало відомо 15 квітня після оприлюднення відеоролику. На ньому колишні бійці Олександр Костюк, Владислав Мастега, Артем Войлоков і Віталій Гончаренко нарікають на переслідування української влади. 

За даними видання “Тексти”, Артем Войлоков та Владислав Мастега покинули Україну 11 квітня. Для обох на цей момент запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Окрім того, Олександр Костюк знаходився під зобов’язанням не полишати місто без дозволу слідчого, а Віталій Гончаренко мав обов’язок прибувати на судові засідання. 

“Ми хочемо звіту від компетентних органів – від МВС, Генпрокуратури, як так могло статися. Чому у МВС не вистачає браслетів для працівників харківського “Беркуту”, чому дотримання правил домашнього арешту відбувається лише після втручання громадськості і адвокатів? Як відбувався контроль на кордоні і чому не дають вказівок щодо перетину кордону особами, які знаходяться під слідством”, – сказав під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 19 квітня Володимир Бондарчук, син загиблого активіста Сергія Бондарчука.  

Рідні загиблих активістів вважають, що розгляд справ спеціально затягується, аби відволікти від них увагу. У випадку із екс-“беркутівцем” Віталієм Гончаренком засідання двічі зірвалося, бо він не дозволяв проводити засідання у режимі відео-конференції. Проте третього разу, коли представники громадськості не прийшли, він дав дозвіл. Тоді засідання відбулося і його відпустили.

“Це не виглядає як збіг. Це налагоджена схема – їх або не поспішають затримувати, щоб притупилася гострота теми, потім їх затримують, потім чомусь не знаходять підстав їхнього утримувати під вартою. А потім відпускають на поруки під домашній арешт, а згодом вони чомусь втікають”, – каже Володимир Голоднюк, заступник голови громадської організації “Родина Героїв Небесної Сотні” та батько загиблого Устима Голоднюка. 

“Це не може відбуватися без відома керівництва держави… Якщо не буде адекватного звіту і оцінки цим подіям, ми будемо вважати, що дійсні працівники влади також причетні до втечі цих осіб”, – додав він.

Окрім цього, рідні Небесної Сотні вимагають від керівництва держави пояснень, чому підозрювані у злочинах під час Революції Гідності силовики лишаються на своїх посадах, чому судді, які виносили неправомірні рішення, фактично не покарані.

“Велике питання до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і його радників. Бо обвинувачувані і підозрювані продовжують займати посади у правоохоронних органах. У той же час, жодні внутрішні розслідування на вимогу ГПУ не проводяться, навпаки, бачимо багато випадків, коли керівництво клопоче про те, щоб відновити їх на службі. Це було у справі з Гончаренком і київськими “Беркутами”, – зауважив Віталій Кузьменко, постраждалий 30 листопада.

19 квітня Громадське телебачення повідомило з посиланням на Генеральну прокуратуру, що колишні співробітники спецпідрозділу “Беркут” Андрій Хандрикін та Володимир Ріяко, попри статус обвинувачених, досі працюють в харківському управлінні Нацполіції.   

“Ми вимагаємо зустрічі із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, і щоб він особисто дав відповідь на усі наші запитання. Безнаказаність породжує подальші злочини”, – заявила мати загиблого Максима Шимка.

Рідні Небесної Сотні закликають Генпрокуратуру уважно стежити за усіма справами та за місцем перебування підозрюваних, а громадськість моніторити судові засідання.

“Є справи, на які не приходить майже ніхто – у нас, родичів, не вистачає сил, щоб ходити на усі засідання”, – каже Володимир Бондарчук. Розклад засідань можна знайти на сторінці “Родини Героїв Небесної Сотні” і Адвокатської дорадчої групи.

“Іде реванш. Потрібно об’єднувати зусилля родин, медіа, громадян, які мають надію чогось добитися, і напрацьовувати механізм протидії”, – підсумував член Адвокатської дорадчої групи Віталій Титич.

Нагадаємо, управління спецрозслідувань Генпрокуратури відправило справу проти Андрія Хандрикіна до суду. Чоловіка звинувачують у катуванні учасників Майдану (ч. 2 ст. 127). Санкція статті передбачає позбавленням волі від 5 до 10 років.

Андрій Хандрикін – фігурант епізоду 20 січня 2014 року на вулиці Грушевського, де на колонаді на вході в стадіон Лобановського було побито двох  учасників Майдану. У цій справі у катуваннях обвинувачуються двоє екс-працівників харківського “Беркуту” — Владислав Мастега та Артем Войлоков. Обидва, уже будучи в статусі обвинувачених, виїхали до Росії 11 квітня через прикордонний пункт пропуску Гоптівка (Харківська область). 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter