Ультраправі напали на поселення ромів у районі Київського вокзалу

Дата: 24 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Представники ультраправої організації “С14” та громадського формування “Муніципальна варта Києва” вигнали ромів з тимчасового поселення в районі Південного залізничного вокзалу в Києві.

Про це повідомив у Facebook один з членів організації Сергій Бондар.

У відео, яке він виклав на своїй сторінці, видно, як комунальні служби прибирали сміття після розгону. Пізніше Бондар почав спростовувати інформацію про розгін поселення ультраправими та стверджував, що це зробили комунальні служби.

“На наш глибокий подив, влада все зробила сама. Без сторонньої допомоги”, – написав він.

Судячи з записів на сторінці хлопця, він також є членом муніципальної варти, яка активно почала виловлювати ромів на вокзалі та звинувачувати їх у крадіжках.

У коментарі Центру інформації про права людини координаторка проекту Ради Європи “Захист національних меншин, включаючи ромів та мови меншин в Україні” Зола Кондур повідомила, що поки що після згаданого нападу ніхто з ромів не звертався по допомогу. Але зазвичай роми бояться звертатися до когось після таких нападів, аби не стало ще гірше. Вона додала, що ультраправі проводять свої рейди щодо ромських поселень регулярно.

“Вони це роблять постійно з квітня цього року”, – зауважила Кондур.

На думку журналістки та правозахисниці, що співпрацює із Ромською правозахисною групою, Ольги Веснянки інцидент біля вокзалу є черговим у серії нападів на ромські поселення, що дає підстави вважати його нападом на ґрунті ненависті.  

“Це черговий напад на тимчасове ромське поселення. Нехай не таке, яке існує на постійній основі, як на Лисій горі. В такому тимчасовому поселенні перебували бідні соціально незахищені, неінтегровані родини з закарпатських сіл, які через безробіття в області вимушені їхати до великих міст, аби працювати на сміттєпереробних підприємствах і полігонах і збирати металобрухт або перепродавати овочі. Але в цьому нападі є кілька показників, які свідчать про те, що він був скоєний на ґрунті національної ненависті, як інші подібні напади цього року”, – розповіла правозахисниця в коментарі Центру інформації про права людини. 

Вона нагадала, що за фактом нападу на Лисій горі, відкрите кримінальне провадження, щодо нього є підозрювані і затримані. 

“Нині правозахисники працюють над тим, аби поліція дотримала свого слова і перекваліфікувала цей напад з хуліганства у злочин за 161-ю статтею ККУ (злочини на ґрунті ненависті і розпалюванні ворожнечі). І ми сподіваємося, що і всі подібні напади будуть кваліфіковані за цією статтею”, – наголосила Ольга Веснянка. 

Вона додала, що наразі має інформацію і від міжнародних експертів та з інших джерел, що в умовах російської агресії стосовно України російські кошти спрямовуються в тому числі на такі провокації, як напади на тимчасові ромські поселення. 

“Кілька місяців тому міжнародні експерти прогнозували, що напади на ромські поселення почастішають, що, власне, наразі і відбувається”, – підсумувала правозахисниця. 

Нагадаємо, що лише за останні півроку в Україні сталося щонайменше 5 нападів на ромів: 22 квітня в Києві учасники праворадикальної громадської організації “С14” вигнали ромів з табору на Лисій горі, а також спалили їхні речі та намети. 23 травня на Тернопільщині група молодиків спалила ромський табір. 9 травня в селищі Рудне, поблизу Львова, ромське поселення спалили невідомі. 7 червня представники “Національних дружин” Києва знищили ромський табір, що був розташований у Голосіївському парку. Останній напад на ромський табір у Львові закінчився смертю 23-річного хлопця Давида Папа.

Останні соціологічні опитування показали, що найбільше упереджень українці мають саме до ромської меншини. Активісти неодноразово вимагали від влади та правоохоронців враховувати мотив ненависті в розслідуванні погромів ромських таборів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter