В кримському СІЗО політв’язня Балуха побив конвой – адвокатка

Дата: 03 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

У слідчому ізоляторі засудженого в окупаційному Криму українського активіста Володимира Балуха в понеділок, 2 квітня, побив конвой.

За словами його захисниці Ольги Дінзе, інцидент стався після засідання Роздольненського суду, передає Крим.Реалії.

Володимир Балух і Ольга Дінзе у суді. Фото: Антон Наумлюк, RFE/RL

Після двох тижнів проголошеного Балухом безстрокового голодування адвокатка оцінює його стан як поганий, але не критичний. Дінзе також зазначила, що адміністрація СІЗО відмовляється надати політв’язню воду на підставі того, що він голодує.

Підконтрольний Росії Роздольненський суд мав розглянути апеляційну скаргу у другій справі, порушеній проти Балуха. Її відкрили в серпні 2017 року, після того як український активіст подав скаргу на незаконні дії начальника Роздольненського ізолятору тимчасового тримання (ІТТ) Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив політв’язня.

У відповідь на це Ткаченко подав свою скаргу, стверджуючи, що 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер ІТТ Балух у коридорі вдарив його ліктем у живіт, після чого зайшов у камеру, узяв флакон миючого засобу і знову вдарив чоловіка по правій руці.

Балуху інкримінують ч. 2 ст. 321 Кримінального кодексу Російської Федерації – “Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства”.

У зв’язку з неявкою потерпілого Ткаченка судове засідання перенесли на 11 квітня.

Архієпископ Климент. Фото: Крим.Реалії

Водночас 2 квітня суд задовольнив клопотання адвокатів українського активіста, щоб його громадським захисником став архієпископ Климент. Підставою для цього є необхідність підтримати психологічний і духовний стан Балуха, підірваний ситуацією, що склалася навколо нього.

Архієпископ Климент має намір надавати засудженому духовну допомогу та підтримку. Наразі він уже мав змогу поспілкуватися з Балухом, аби він думав, “як зберегти сили, як зберегти життя” під час голодування.

“Я зможу відвідувати Балуха. Він зможе сповідатися і причаститися. Не потрібно буде щоразу брати дозвіл на відвідування”, – пояснив архієпископ.

Нагадаємо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Силовики стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе український активіст, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

У серпні 2017 року суд виніс вирок українському активісту – три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти тисяч рублів. Під час розгляду апеляційної скарги вирок Балуху скасували. Справу відправили на повторний розгляд.

16 січня 2018 року Роздольненський міський суд засудив українського активіста до трьох років і семи місяців колонії-поселення та штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Чоловіка взяли під варту під час засідання.

14 березня 2018 року Верховний суд Криму вилучив частину про закупівлю боєприпасів з вироку Балуху. Таким чином, покарання активісту зменшено з 3 років і 7 місяців до 3 років і 5 місяців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter