З хостелу до армії: у Києві групу хлопців примусово доправили у військкомат

Дата: 10 Травня 2018
A+ A- Підписатися

У Києві невідомі в супроводі працівника МВС затримали та силоміць доправили до військкомату 8 хлопців.

Про це повідомляє сайт “Заборона”.

Інцидент стався 8 травня. За словами одного з хлопців, зранку до хостелу “Гавана” зайшли невідомі в цивільному в супроводі людини у формі МВС, які почали перевіряти документи та приписні свідоцтва у всіх чоловіків. Тих, у кого приписного не виявили, силоміць відвезли у військовий комісаріат Голосіївського району.

Там чоловіків змусили пройти комісію на придатність до військової служби. Пізніше одного з них доправили до військкомату за місцем реєстрації у Києві, а ще двох відпустили. Сайт “Заборона” повідомляє, що частина затриманих є вимушеними переселенцями.

Один з хлопців повідомив, що всі п’ятеро досі залишаються ночувати в казармі військової частини. При цьому ніхто не говорить, що з затриманими буде далі.

Мешканці хостелу “Гавана” розповідають, що правоохоронці не вперше проводять там рейди – перевіряють документи та мобільні телефони.

Нагадаємо, що це не перший випадок, коли правоохоронці силоміць доправляють чоловіків до військкоматів. Раніше в Києві переселенця примусово відвезли у військкомат на медкомісію. Під час проходження комісії хлопець виявив у своїй справі документи, які йому не належать. При цьому він наголошує, що ніяких повісток або повідомлень від військкомату не отримував.

У жовтні минулого року Центр інформації про права людини повідомляв про поліцейський рейд нічного клубу Jugendhub у ніч проти 28 жовтня.

Поліція затримала 17 осіб, у яких вилучили наркотичні засоби. 11 неповнолітніх передали батькам та склали адміністративні протоколи за злісне невиконання батьківських обов’язків за ст. 184 КУпАП.  Нацполіція зізналась, що доправила до військкомату 32 чоловіки, які, за їхнім твердженням, “ухиляються від призову на строкову службу”.

Очевидці та представники закладу зауважують, що до відвідувачів застосовували надмірну силу: їх били, обшукували та забирали особисті речі. При цьому силовики не пред’явили жодних документів.

Тоді адвокати зазначали, що, затримавши людей, які “ухиляються від призову на строкову службу”, правоохоронці порушують процедуру їхнього призову: фактично це незаконне позбавлення волі. За законом призовники зобов’язані за викликом прибути до військкомату, по прибуттю вони проходять медкомісію, яка визначає їхню придатність до військової служби, роду військ. Далі їх, у разі придатності до військової служби, направляють до місця служби.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter