Росія стає центром світового націоналістичного руху

Дата: 16 Лютого 2015 Автор: Олександр Сєдов
A+ A- Підписатися

Є стара мудрість “Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти”. Давайте разом з’ясуємо, хто “друг Путіна” у Європі.

Це питання постало після урочистої зустрічі болгарської партії “Атака” в Криму. На зустрічі голова Держради Криму з культури С. Савченко перейнялася “питаннями Русского міра і нацизму як історичних антиподів і перспективами створення спільного антифашистського фронту“. Там само депутат болгарського парламенту від партії “Атака” Магдалена Ташева повідомила, що в партії “були приголомшені нацистським переворотом у Києві“.

На сайті партії ясно видно, що партія “Атака” – націоналістична партія, відома своїми антитурецькими акціями і заявами. Мені стало цікаво, хто ще “приголомшений нацистським переворотом в Україні” і які партії можуть увійти в російський “антифашистський фронт”. Зрозуміло, це повинні бути партії, з якими уряд Росії співпрацює і, що важливіше, які підтримують політику Росії. Давайте подивимося, хто це.

Як стверджують російські ЗМІ, рупор боротьби Франції проти “держдепу” – лідер “Національного Фронту” Марін Ле Пен. Її заяви про Америку, що здійснює напад на Росію з території України, дуже люблять цитувати RT, ТАСС, РИА-Новости та інші російські ЗМІ. А між іншим, “Національний Фронт” – ультраправа націоналістична партія. Основна ідея – французький націоналізм.

В Україні теж є схожа партія – “Свобода”. Але на виборах, після “нацистського перевороту хунти”, вона в парламент не пройшла. Хоча була в ньому до цього. Це можна пояснити тільки тим, що цілей привести націоналістів до влади в українців не було.

У Сербії є своя націоналістична партія – Сербська радикальна партія. Її глава Воїслав Шешель – націоналіст, який 11 років провів у КПЗ за звинуваченням Гаазького трибуналу “за геноцид несербського населення”. Йому приписують фразу “Я ненавиджу хорватів так, що я був би радий вичерпувати їх очі ложками і обов’язково іржавими, щоб було зараження крові”. Так от, партія звинувачує НАТО у війні в Україні і вимагає визнати незалежність “ДНР” і “ЛНР”. При цьому LifeNews їх думку видає за вимогу всього сербського народу.

“Золота Зоря” у Греції – відверто неонацистська партія, цього не приховують навіть у Росії. У партії заявили про “сіоністську змову” в Україні. Категорично засудили “Правий сектор” і “Свободу”. Висловили свою солідарність з Росією і вимагають скасування санкцій. У травні керівництво партії приїжджало до Москви. Де вони зустрілися з О. Дугіним, ідеологом російського нацизму і членом Експертно-консультативної ради при голові Держдуми Росії С. Наришкіним.

Йоббік – ультраправа націоналістична політична партія Угорщини. Відома своїми антиромськими (вимагають забирати дітей у ромів і віддавати їх до шкіл-інтернатів) та антисемітськими заявами. Одночасно – затяті прихильники Путіна. Настільки затяті, що в травні їх звинуватили у шпигунстві на користь Росії.

У червні 2014 року до Москви прибув один з керівників Австрійської партії свободи Йоханн Гуденус. Його запросив спікер Держдуми Сергій Наришкін. У Москві Гуденус заявив, що провина за українську кризу лежить на Євросоюзі, що веде “русофобську політику” і став “заручником НАТО” . Партію, яку він представляє, засновано в 1956 році колишніми офіцерами Вермахту і членами НСДАП.

У Великобританії – Британська національна партія. У Німеччині – Націонал-демократична партія Німеччини. У Польщі – праворадикальна група Фаланга. Можна продовжувати список і далі. Представники цих партій були в Криму і на Донбасі під час референдумів. Вони всі впевнені, що США винні у війні в Україні, вимагають визнання незалежності “ЛНР” і “ДНР”, вважають Крим російським. Їх позиція цілком збігається з позицією уряду Росії. Водночас у Європі на них дивляться як на націоналістів. Це не дивно, якщо згадати, що ідея “русского міра” – основа політики Путіна. Крим захопили, пояснивши, що він частина “русского міра”. На Донбас посилають воювати за “русскій мір”. Всю зовнішню і внутрішню політику країни пояснюють скрєпами і скрижалями російського світу. Неважко зрозуміти, що це відверто націоналістична політика. Не дивно, що більшість націоналістів в Європі її схвалюють.

Центр журналістських розслідувань

Фото itandlife.ru

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter