Тернопільський журналіст заявив про стеження та негласні слідчі дії

Дата: 05 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

У Тернополі журналіст Андрій Щесняк, головред місцевого онлайн-видання “Politerno”, що спеціалізується на розслідуваннях, заявив про стеження за ним та негласні слідчі дії.

Про це пише Інститут масової інформації (ІМІ) з посиланням на статтю на сайті видання.

Джерело: pexels.com

Стеження медійник пов’язує зі своїми попередніми публікаціями від листопада 2023 року щодо очільника обласної поліції Сергія Зюбаненка – “Талановитий міліцейський піарник. Як “скляна” мрія Зюбаненка загрузла у корупції і стала довгобудом” та “Хабарник та колаборант з “Води Криму”. Чому Зюбаненко приховував інформацію щодо свого тестя”.

Також Щесняк повідомив, що за його відсутності в місті матері вручили повістку, виписану на ім’я журналіста. Хоча 26 січня він подав до Тернопільського військкомату заяву про право скористатися статтею 35 Конституції України згідно з релігійними переконаннями, оскільки є “багатолітнім членом євангельської церкви”.

За словами медійника, це вже повторна повістка, першу йому вручили 17 січня. До ТЦК чоловік він не з’явився “через стан здоров’я”.

Він уточнив, що матері повідомили, нібито передають чоловіку відтермінування від проходження військового обов’язку, але насправді вручили повістку про прибуття до ТЦК наступного дня, хоча жінка сказала візитерам, що сина немає вдома і в місті.

Журналіст заявив, що і стеження, і неправомірні дії ТЦК – наслідок його професійної діяльності.

“Джерела інтернет-видання повідомили, що за мною за наказом Сергія Зюбаненка встановлено спостереження із залученням “розшукової”, прослуховуванням мобільного телефона та відстеженням його GPS-координат. Саме тому 17 січня працівники поліції та ТЦК “зненацька” з’явилися на Микулинецькій, де в мене була зустріч і де мені вперше вручили повістку. Саме тому мене “вели” і ввечері 25 січня”, – сказав Щесняк.

На момент вручення першої повістки він мешкав у будинку свого друга, про що знали лише його рідні, наголосив журналіст.

За словами Щесняка, заяви щодо ситуації він скерував до керівника Служби безпеки України Василя Малюка, безпосередньо до СБУ, Тернопільської обласної прокуратури та Нацполіції.

Водночас юрист ІМІ Роман Головенко уточнив, що правопорушення щодо журналістів з боку правоохоронців підслідне Державному бюро розслідувань (ДБР).

У коментарі регіональній представниці ІМІ Щесняк підтвердив, що до ДБР не звертався, оскільки “не бачить сенсу”. Заяву до поліції, за його словами, подав, щоб “побачити реакцію”, а в СБУ та прокуратуру – “для певних дій”.

В обласній прокуратурі представниці ІМІ повідомили, що 31 січня за фактами, викладеними в Politerno, зареєстровано кримінальне провадження за частиною 3 статті 171 (“Перешкоджання професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування справи здійснюватиме ДБР, процесуальне керівництво – обласна прокуратура.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що наприкінці січня 2024 року через стурбованість щодо зменшення свободи преси в Україні посли країн Великої сімки (G7) зустрілися з відомими українськими медійниками.

Українська медіаспільнота поскаржилася на систематичний тиск після серії кампаній дискредитації незалежних журналістів, які часто підтримувались анонімними провладними телеграм-каналами. 

Більше про тиск на журналістів в Україні, який посилився останнім часом, читайте в матеріалі ZMINA

Атаки на Bihus.Info та інших журналістів: чому згадують Януковича і як не зганьбитися владі сьогодні

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter