Понад 1,5 тисячі переселенців вже змінили місце голосування на виборах президента

На сьогодні 1633 особи в Україні скористалися процедурою тимчасової зміни місця голосування на виборах президента. Водночас 70% з них становлять переселенці з окупованих частин Донбасу та Криму.

Такі дані ЦВК на прес-конференції озвучила директорка Громадського холдингу "Група впливу" Тетяна Дурнєва, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Можливістю тимчасово змінити місце голосування на виборах президента можуть скористатися не тільки ВПО, але й ті, хто з будь-яких причин проживає не за місцем реєстрації.

"Змінити місце голосування можна не пізніше 25 березня, але в останній тиждень перед виборами ми очікуємо великі черги, а тому закликаємо всіх охочих зробити це якнайшвидше", – наголосила Дурнєва.

Кількість переселенців, що вже змінили місце голосування, на думку правозахисниці, показує, наскільки питання є важливим для цієї категорії громадян. Тож вона нагадала, що досі в Україні ВПО не мають права голосувати на місцевих виборах.

Нещодавно парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді ухвалити рішення щодо законопроекту №6240, який має врегулювати питання виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян, а тому наразі реалізація цього права ВПО залежить від парламенту.

"Комітет "відпустив" законопроект у сесійну залу. Депутатам рекомендують визначитися щодо цього питання голосуванням, а тому ми сподіваємось, що його включать у порядок денний наступної сесії Верховної Ради. Також нещодавно робоча група прийняла ідею включення ВПО та мобільних категорій громадян у текст виборчого кодексу, але протягом двох тижнів ще будуть тривати узгодження", – зауважила Дурнєва.

Нагадаємо, у серпні Верховний Суд постановив, що право участі в місцевих виборах є лише у тих громадян України, які постійно проживають на відповідній території та мають реєстрацію постійного місця проживання на території відповідного села, селища, міста. Водночас міжнародні партнери неодноразово підкреслювали важливість надання права голосу на виборах усіх рівнів для переселенців. У листопаді минулого року про це вкотре нагадали в Раді Європи. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: вибори переселенці
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини